kittyalexandra
| kittyalexandra a întrebat:

Ati auzit de miscarea Zeitgeist? Proiectul Venus? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Am vazut Zeitgeist..., mi s-a parut interesant..., sunt multe crampeie de realitate ( fara foc nu iese fum! )... Proiectul Venus..., DONATE... nu cred ca se v-a ajunge pana acolo! Totusi sunt trase niste semnale de alarma si e bine ca oamenii sa deschida ochii si sa vada ca multe lucruri nu sunt chiar intamplatoare, ci chiar sunt premeditate! Iata dovada pasapoartelor biometrice, a ascultarii telefoanelor ( pe banii nostri, din plata abonamentelor, va fi cumparata tehnica necesara interceptarii ), "autostrada Bechtel"- din Romania, firma la care se face referire in film, suna cunoscut cuiva?! E doar un exemplu dintre cele mentionate in film si coincidenta sau trista realitate, dar multe chestii se cam potrivesc... sad

21 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Eu zic ca e real filmul si prima parte si a doua, cred in asa ceva, planul Venus insa imi suna a utopie, nu se poate realiza.Si comunismul la bazele lui avea cam aceeasi conceptie.Vezi ca au mai aparut mai multe filme :Loose Change si mai nou dar nu l-am vazut inca Religuous

| lost.in.rain a răspuns:

Manipulare in masa!

| oareunde a răspuns:

da am auzit. Ambele filme Zeitgeist acopera niste domenii sensibile (bani, manipulare in masa, masonerie, etc...) dau au niste dovezi si explicatii false. Sunt facute pentru a induce in eroare oamenii neinformati.

| zu a răspuns:

Am vazut doar o parte din Zeitgeist.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Despre ce vorbesti /:] laughing?

| sandi a răspuns:

am auzit. e pura paranoia

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Mie mi s-a parut interesant si frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie s a ne unim cei care mai putem fii liber de sistem si sa deschidem minti fara interese, ca sa salvam ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N. Steinhard "Jurnalul fericirii" este cartea la care ma gandesc vazand filmul Zeitgeist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vizionat acest documentar, sunt coplesita de ce am vazut.Sunt probleme care ma framanta, ne intrebam incotro ne indreptam?, sunt lucruri cunoscute de noi toti, ceea ce am vazut corespunde realitatii intru-totul numai ca majoritatea doar ne intrebam ...de ce n-i se intampla toate astea.Proiectul este pentru idealisti, cine stie cand va fi posibil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. www.proiectulvenus.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puternica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si eu documentarul, foarte impresionant, imi place cum demasca sistemul monetar sau comercial care pare sa fie radacina tuturor relelor(vezi 1 Timotei 6:10.)apoi politica si guvernul si multe altele care vor fi irelevante in viitor.Aceasta miscare are o singura buba si anume ca-l exclude pe Dumnezeu. Faptul ca in spatele guvernelor exista o alta putere si anume sistemul monetar, profitul sau comertul nu-i o noutate despre asta vb biblia in apoc 17:3, femeia prostituata care stapaneste fiara, popoarele, multimile si limbile.vezi vers 15.
Miscarea asta pare sa semene cu fiara cu coarne ca de miel(prorocul mincinos)ea are coarne ca de miel fiindca vorbeste despre anumite adevaruri insa ea ramane o fiara fiindca exclude pe Dumnezeu si indeamna la lepadare lui(vezi apoc 13:11,)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o idee extraordinara, simteam aceste lucruri dar nu erau asa bine intiparite. sunt adeptul acestei idei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incet incet ne apropiem de... poate sfirst

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sustin ideea proiectului venus, dar pentru a functiona trebuie sa facem ceva, si anume :
- so, miscarea Zeitgeist e o altfel de miscare. daca celelalte miscari instigau la lupta in toate formele ei, violenta sau non violenta, de data aceasta avem de aface cu o miscare care apeleaza la putearea creatoare a gandului, la scimbarea constiintei si la a nu lupta dupa regulile si logica umana. Aici se aplica logica Divina. In aceasta miscare nu trebuie sa faci absolut nimic... nu trebuie sa faceti absolut nimic... din ceea ce doreste sistemul sa faceti.
- asadar si prin urmare incetati sa va mai contraziceti, sa incercati sa va organizati, sa incercati sa va intalniti, sa incercati sa va infiintati in fel si fel de organizatii, sa va alegeti sefi, sa tineti concerte, sau orice alta forma de lupta constituita dupa genetica sistemului actual.
-forma de lupta propusa de miscarea Zeitgeist e una mai mult decat speciala si care nu implica absolut nici un efort. Asadar si prin urmare acest sistem trebuie sa esueze. cum? nu mai trebuie sustinut sub nici o forma. Am sa enumar si am sa va reamintesc cateva din modalitatile de nonsustinere ale sistemului, unele sugerate si de catre Peter Jospeh:

1. distribuiti documentarele cunoscutilor vostri, dar nu impuneti ideile prezentate in ele.
2. nu mai mergeti la vot.
3. nu credeti tot ce se spune la TV, la radio sau ziare.
4. daca aveti economii la banci, bani investiti in diverse fonduri sau burse: retrageti imediat sumele implicate. NU MAI LUATI CREDITE.
5. daca snteti membrii sau angajatii vreunei organizatii: politice, militare, a ministeriului de interne, religioase, iesiti din sistem.
6.refuzatinoile metode de evidenta a populatiei daca aveti posibilitatea sa o faceti. Spuneti "nu" cipurilor RFID.
7. Incetati sa va mai intoxicati creierul si trupul in orice fel de forma, trebuie sa aveti o minte clara...
8. Nu mai refuzati sa ganditi. Incepeti sa ganditi si sa faceti exercitii de gandire, incepand cu abandonarea conceptelor implementate de actualul sistem. Autoeducativa si invatati sa cautati informatia buna pentru voi.
Dupa cum vedeti nu aveti de facut anumite lucruri, aveti de a inceta a mai face anumite lucruri. Ar mai fii inca multe de enumerat, personal consider cele enumerte mai sus sunt suficiente sa dea lovitura care sa porneasca esuarea sistemului.
Doar 5% din populatia globului daca isi schimba conceptia si ajunge sa constientizeze situatia actuala de pe glob, e suficient sa porneasca din punct de vedere subtil energetic, un fenomen care va spulbera acest sistem.
SI TOTUL INTR-UN MOD ATAT DE PASNIC.

Nu uitati ca sunteti fiinte umane, prin insusi acest lucru sunteti formidabili si aveti capacitati extraordinare, contrar doctrinelor si teoriilor implementate de catre sistem.
Cea mai inalta autoritate pentru tine insuti esti tu insuti. Nu statul, nu partidul, nu institutia religioasa, nu politia sau oricare institutie din sistem sau persoana. Nimeni nu are dreptul sa iti impuna ce sa faci, nu are dreptul sa decida pentru tine, sa decida cat e destul pentru tine, sau ce e bun sau ce e rau pentru tine, etc Daca o face, incalca flagrant drepturile sufletului. Divinitatea ne-a dat liberul arbitru, si nu ni-l poate lua nimeni. Asadar e alegerea noastra a fiecaruia, ce cale sa urmam. Putem fi oi sau putem fi fiinte treaze. Alegerea ne apartine.'

pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F.interesant cred ca este adevarat dar pana la o societate a oamenilor creatori si morali mai este ceva timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea sincera este ca impreuna vom invige nedreptatea din lumea asta si minciuna sub care cred miselii ca ne tin.IOVAN GHEORGHE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manipulare. da! au ajuns aproape de capatul liniei si nu mai stiu cum sa o dea...haideti sa facem ce? purtati haina asta ca asta e viitorul!? sigur.tot timpul au nevoie de argati ca nu or sa fie 6, 5 miliarde aprox. ci doar 5 milioane nu conteaza tot au nevoie de ei, cand resursele se imputineaza devine groasa situatia.luati-va raspunderea!

| tupac19 a răspuns:

"Sunt facute pentru a induce in eroare oamenii neinformati." .eu unu' nu cred ca tu detineai mai multe informatii decat ce s-a prezentat in film, marverde big grin...

| cezar70 a răspuns:

Ai posibilitatea sa iti expui parerile pro sau contra miscarii Zeitgeist in teamspeak3 Vino alaturi de noi sa discutam impreuna.