| Stell99 a întrebat:

Cati dintre voi mai au tupeul sa nege vizitele civilizatiilor extraterestre pe planeta noastra?

Dovada incontestabila a vizitelor civilizatiilor extraterestre pe pamant!

http://m.imgur.com/a/L2vg7

20 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Fiecare e liber sa creada ce vrea, insa noi ca civilizatie ne vom alatura galaxiei iar care nu or sa fie ok cu asta or sa plece pur si simplu. E vorba de frecventa aici, de mediu, ori se schimba incat sa se adapteze mediului ori nu.

| doctorandus a răspuns:

Teorie paranoida a conspiratiei.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sceptici incuiati la minte o sa gasesti tot timpul.
Si cu cat avanseaza in varsta devin mai incuiati si mai acri.

| dolceromania a răspuns:

Toata lumea extraterestrii fiinte superioare.Eu cred ca mai exista viata pe alte planete, nu cred ca sant mai superioare omului, pote fi planete cu vegetatie, animale, sau forme de viata pe care nu le cunoastem.

| suntsuper a răspuns:

Nu cred ca ne-au vizitat extraterestrii, dar cred ca nu suntem singuri in Univers

| Stell99 explică (pentru suntsuper):

Ai marturii in link.

| suntsuper a răspuns (pentru Stell99):

Nu ai nici o garantie ca sunt reale

| Stell99 explică (pentru suntsuper):

Ce gluma buna laughing

| drutzix a răspuns (pentru Stell99):

Are dreptate.
Ti-am mai spus ca OZN =/= Inteligenta Extraterestra.

| Stell99 explică (pentru drutzix):

Recunoaste ca ai un orgoliu prea mare.
Tu chiar crezi ca atatia oameni vorbesc prostii sau cineva le pune vorbe in gura aiurea?
Oricum am verificat deja daca sunt reale, si fara nici un dubiu... Sunt reale!

| Stell99 explică (pentru drutzix):

Vezi ca la sfarsitul capitolului iti arata sursele din care a fost extrasa informatia!

| drutzix a răspuns (pentru Stell99):

Exista oameni negri care si-au desenat swastika pe case pentru a se da victime si pentru a primi empatie deci da cred ca majoritatea fac asta pentru un castig, iar restul ori sunt confuzi ori plictisiti.
Imi poti spune cum ai verificat daca sunt reale? Te referi la faptul ca sunt scrise in cartile mentionate?

| Stell99 explică (pentru drutzix):

Nu compara niste oameni simpli cu mari personalitati.
Orice afirmatie despre acest subiect a unui om care face parte din acea categorie sociala nu face decat sa il puna in pericol pe el cat si pe familia lui.
Deci este aberant sa spui ca o fac pentru a castiga ceva.
O fac pentru a castiga plumb, sunt ironic.

Multe persoanalitati si-au pierdut viata in conditii suspecte dupa ce au facut sau intentionau sa faca astfel de dezvaluiri.

Am carti in care sunt nu mii, ci zeci de mii de marturii de genul!
O dam deja in penibil daca afirmam ca domnul x se apuca sa inventeze marturii si pune vorbe in gura unor oameni care l-ar putea strivi ca pe un gandac in orice clipa pentru vorbele care fac o gramada de rau celor care le zic.
Putem aduga si faptul ca nu face prea multi bani pe cartile astea.
Din cate se pare nu sunt cunoscute mai de nimeni.

| GlowingShadow a răspuns:

Unde sunt dovezile, totusi? Acolo sunt niste citate, unele luate din alt context, altele pur si simplu inventate ( ca cel al lui Truman). Astea sunt dovezi incontestabile? Minciuni? Hmm. Cam naspa.
http://www.presidency.ucsb.edu/ws/index.php?pid=12698
Intrebare: Ati vazut vreodata o farfurie zburatoare?
Truman: Doar in ziare.

| Stell99 explică (pentru GlowingShadow):

Si restul marturiilor?
To minciuni? laughing
Penibil.

Si asta nu e nici 1% din dovezile de toate felurile existente.

Ps:

Pe vremea aia nu exista photoshop.
Ai tu dovezi ca sunt minciuni?
Laso balta.

| GlowingShadow a răspuns (pentru Stell99):

Hai sa facem un experiment simplu. Pot sa scot 5 citate la intamplare iar tu sa-mi dai sursa exacta al lor?

| Stell99 explică (pentru GlowingShadow):

Daca stai sa te uiti la sfarsit arata sursele lor.

| GlowingShadow a răspuns (pentru Stell99):

M-am uitat, dar ti-am aratat una la intamplare cat de credibila e "sursa" mentionata. Nu se gaseste nicaieri. Inseamna ca nu le-ai verificat, doar ai crezut orbeste tot ce ai citit acolo.

| Stell99 explică (pentru GlowingShadow):

Daca aia nu e credibila de ce zici ca toate nu sunt?
De ce generalizezi?
Tu crezi ca oamenii astia nu au alta treaba decat sa puna vorbe in gura altor oameni ca sa convinga niste oameni obisnuiti ca exista extraterestrii care viziteaza pamantul?

Daca e sa o luam logic este penibil sa negi ca toate sunt false.
Poate doar cateva nu au surse credibile dar nu toate!

| AlexAllex a răspuns:

Dupa parerea mea, nu cred ca suntem singuri in Univers. Ca ne-au vizitat extraterestrii sau nu, cred ca mai este cineva p'acolo.