| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Ce ai invatat azi? ( pozitiv sau negativ)

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

- că dacă doare, e de bine, înseamnă că eşti viu.
- că şi cele mai frumoase poveşti se pot transforma în dezamăgiri.
- că e musai să se creeze o categorie nouă, nu, două: "Întrebări blonde" şi "Religie".
- că totuşi îmi place fără zahăr, cafeaua.
- că nu-mi place când e cald.
- că cele mai valoroase comori le ţii bine ascunse, aproape de sufletul tău, doar pentru tine.
- că e mai bine să nu întrebi, dacă nu eşti pregătit să auzi răspunsul.
- că prezervativul se pune pe un penis, care nu este în erecţie. lol
- şi în final, că am învăţat astăzi ceva, woooow.

19 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 explică:

@Dash, nici nu vreau sa ma gandesc unde iti faceai nevoile pana azi sau cum laughing
@Turistul...imi cer scuze, imi pare rau, iarta-ma happy mai gresesc si eu, mai ales cand stau noaptea pe TPU laughing
@petruclaudiu78, am postat intrebarea la 23.30. Pentru tine reformulez: ce ai invatat ieri?

P.S. @ Turistul, niciodata pe la spate happy

| мιнαɛℓα36 explică:

Am invatat ca... viata e ca un sul de hartie igienica. Cu cat se micsoreaza, cu atat se termina mai repede.
Am invatat ca... ar trebui sa ma bucur ca Dumnezeu nu-mi da chiar tot ceea ce-i cer.
Am invatat ca... banii nu pot cumpara "clasa" (stil).
Am invatat ca... micile intamplari zilnice fac viata spectaculoasa.
Am invatat ca... sub scutul cu care ne acoperim, e cineva care vrea sa fie apreciat si iubit.
Am invatat ca... Dumnezeu n-a facut totul intr-o zi. Ce m-ar face sa cred ca eu pot?
Am invatat ca... ignorand faptele, situatia nu se schimba;
mai mult, nici nu se rezolva.
Am invatat ca... daca iti faci planul sa te razbuni pe
cineva, nu faci decat sa-i permiti sa continue sa te raneasca.
Am invatat ca... dragostea, nu timpul, vindeca toate ranile.
Am invatat ca... cea mai usoara cale de a ma implini ca
persoana, este sa ma inconjur de oameni mai destepti decat mine.
Am invatat ca ....toti oamenii noi pe care-i intalnesti merita sa fie salutati cu un zambet.
Am invatat ca... nimic nu e mai dulce decat sa dormi alaturi de bebelasii tai, si sa le simti respiratia pe obraz.
Am invatat ca... pana nu te indragostesti, nimeni nu-ti pare perfect.
Am invatat ca... viata e uneori grea, dar eu sunt mai tare!
Am invatat ca... ocaziile nu sunt niciodata pierdute;
altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis.
Am invatat ca... daca nutresti amaraciunea in suflet,
fericirea se ascunde de tine.
Am invatat ca... as vrea sa fi spus celor dragi ca ii iubesc
inainte de a fi prea tarziu...
Am invatat ca... ar trebui sa avem vorbe blande si tandre, caci maine s-ar putea sa fim nevoiti sa le inghitim!
Am invatat ca... zambetul e un mijloc foarte ieftin de a
arata mai bine.
Am invatat ca... nu pot schimba felul in care percep unele lucruri, dar pot schimba acele lucruri.
Am invatat ca... in momentul cand noul tau nascut iti prinde degetul mic cu pumnuletul lui, esti legat pe viata.
Am invatat ca... cu totii dorim sa ajungem pe varful
muntelui, insa toata fericirea si placerea sta in procesul insusi al urcusului.
Am invatat ca... cel mai bine e sa dam sfaturi numai in doua circumstante:
cand ni se cer, si cand e o situatie de viata si moarte.
Am invatat ca... cu cat am mai putin timp, cu atat
infaptuiesc mai multe.

| DorelSudoru a răspuns:

Nimic nou doar ceva fara sens

| petruclaudiu78 a răspuns:

Azi de abia a inceput. Inca nu am invatat nimic. Poate mai tarziu, ziua e lunga (iar noaptea e scurta).

| petruclaudiu78 a răspuns:

@mihaela31, degeaba reformulezi pentru mine, pentru ca nu imi mai aduc aminte ce am invatat ieri. Asta inseamna fie ca nu am invatat nimic, fie ca am invatat doar lucruri putin importante.
Azi, in schimb, citind raspunsurile pe care le-ai primit, am invatat ca unii au invatat destul de tarziu unele lucruri pe care in mod normal trebuiau sa le invete de mult. Oricum, mai bine mai tarziu decat niciodata.

| MenInShadow a răspuns:

As putea spune ca am invatat multe din intrebarile puse de unii useri. Sau mi-am adus aminte de anumite lucruri. Ce e credinta, prietenia, dc ma antrenez, dc traiesc, si cum trebuie sa gandesc.
Dar am aflat si lucruri negative, cum ar fi de la tata, care mi-a zis ca maine trebuie sa smulg niste buriana din curte, si cine stie ce o sa ma mai puna si mama sa faclaughing adica eu fac, da e prea usortongue sunt un timp care vrea sa-si testeze forta, si sunt fericit doar daca ma pune sa car ceva greu... m-am cam abatut de la intrebare nu?laughing

| Dash a răspuns:

Sa folosesc toaleta...

| Filip23 a răspuns:

1.
Am invatat ca poti sa vrei sa faci ceva bun, dar poate sa iasa pe dos. Acum, ramane problema veche ce e pozitiv si ce e negativ. Se pare ca " polaritatile" pot fi inversate, de asta e important sa stii macar ce e negativ.

2.Am mai invatat ca "gay-ii" sunt niste fiinte sensibile, fragile, care trebuiesc ocrotite, ca altfel se sinucid (asta chiar de pe TPU).

3.Si, in fine, citesc iar ca biserica indoctrineaza. Desi citesc chestia asta de vreo 3 ani, cam de 2 ori pe saptamana, am gasit-o iar. Probabil trebuie sa-mi intre bine in cap.

| Crisis a răspuns:

Sa-mi iau bilet de autobuz, azi am platit 21 de lei pe amenda.

| Азбука a răspuns:

Lucruri marunte si fara importanta, la fel ca in multe alte zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am "invatat" ca trebuie sa ramin OM, pentru a fi de ajutor altora.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea te intareste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vorbesc la momentul potrivit, fac de rahat cei mai pretinsi masteranzi. Asta am invatat azi. Traiasca adevaratii meseriasi! Jos cu managerii care fac parte din "Generatia Bamboo"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat ca trebuie sa devin om inainte de toate.

| DoarEU_1902 a răspuns:

Am invatat ca multe persoane sunt false.

| PamPamRawwr a răspuns:

Am învăţat că nu e sfârşitul lumii dacă îmi apare câte-un coş pe faţă. Am invăţat că mama mea e cea mai bună prietenă a mea. şi nu aş vrea să se schimbe lucrul ăstahappy Am mai invăţat că nu sunt singura persoană care va trebui mâine sa facă pe babysitterul. Am mai invăţat şi că există persoane mai stricte decât tatăl meu. negativ am invăţat că fumatul, relaxează şi că dacă vorbeşti cu sora ta mai mică urât. eşti mai ˝cool˝laughing. în fine, am invăţat o grămadă de chestii ayi, şi mă bucur happy

| Azeℓℓe a răspuns:

Sa nu fac planuri! ca nu iti ies niciodata. Si cand nu faci. iti iese.

| GΛБЯłΞŁ a răspuns:

Am invatat sa nu dau cu mingea intr-un gard vechi ca se rupe...

| EdyCugir a răspuns:

Cuvinte noi laughing