| intrebaripsihologie a întrebat:

Ce credeti ca este temperamentul? Incercati sa raspundeti cu propiile idei, si nu fraze luate de pe Google. happy

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Personalitatea unui individ sa "reflecta" in temperamentul sau. Cel putin eu asa vad lucrurile. happy

7 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Eu cred ca tempereamentul este reflectia unei persoane. happy

| intrebaripsihologie explică (pentru Anonime):

In ce consta aceasta "reflectie"?

| Anonime a răspuns (pentru intrebaripsihologie):

Personalitatea unui individ sa "reflecta" in temperamentul sau. Cel putin eu asa vad lucrurile. happy

| Ichnat a răspuns:

Temperamentul ne defineste actiunile prin emotiile create laughing

| georgiana999 a răspuns:

Temperamentul...adica cum reactioneaza o persoana la aflarea diferitelor vesti rele. Unii sunt indiferenti..altii ca sa se calmeze dau cu capul de pereti persoana de la care a aflat vestea....altii se fac fericiti schimband subiectul. big grin

| iuyugu a răspuns:

Temperamentul este latura dinamico-energetica a personalitatii care se exprima cel mai pregnant in conduita

Eu asta cred...

| intrebaripsihologie explică (pentru iuyugu):

Conduita cui? Si daca definesti cuvantul "coinduta" iti declar raspunsul castigator.

| iuyugu a răspuns:

Fel de a se purta, comportament, maniera
Funda?