| likeastar a întrebat:

Ce credeti ca se poate intampla daca o exorcizare este efectuata de un preot, care la randul lui ar avea o influenta demonica negativa?=)

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Dacă e televizată, se poate întâmpla o creştere astronomică de rating, medaliată cu o meritată amendă CNA, iar dacă este-n sfârcul bisericii, atunci se poate întâmpla o minune, şi ambii să fie internaţi de urgenţă la sanatoriu, pentru. că nu există persoane posedate, ci persoane a căror creieri au luat-o pe urmele lui Bambi.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dracii s-ar bucura cu siguranta. Omul poate va fi "eliberat" de draci, dar Diavolul are grija ca daca iti da un deget, sa iti ia mai apoi toata mina.

| Gospell a răspuns:

Daca ar avea influenta demonica nu s-ar mai numi preotwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lucreaza el ci duhul. si un preot posedat nu poate scoate draci. Iisus Hristos, a fost acuzat ca are puteri necurate, de poate porunci dracilor.stii care a fost raspunsul lui? o imparatie dezbinata impotriva ei insasi, se darama.deci demonii nu vor lupta impotriva lor insile. iar un preot cu asemenea putere scoate dracii in numele lui Iisus Hristos.la noi la ortodocsi.

| Meganos a răspuns:

Esti cumva emo? numai aia gandesc astfel!