| xSega a întrebat:

Credeți ca youtuberii au o influența negativă asupra copiilor?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cat timp parintii nu stiu sa-si invete "odraslele" sa faca diferenta intre bine si rau, da putem spune ca youtuberii au o influenta negativa, dar chiar si asa e nedrept sa dai vina pe X, sau pe Y doar pentru ca a intrat copilul tau direct sau indirect in contact cu aceea persoana.
Trebuie sa intelegeti ca nu puteti controla aceste persoane cu care interactioneaza copiii vostrii, dar in schimbi ii puteti invata sa faca diferenta intre bine si rau, intre un exemplu negativ si unul pozitiv, asta tine doar de voi.
Iar daca voi nu va ocupatii de copiii vostrii nu va asteptati sa o faca vloggeri.
Daca voi nu le acordati atentie, nu le oferiti din timpul vostru ei vor incerca sa-si ocupe timpul cu ce pot, iar daca asta inseamna sa urmareasca un anume tipar, o vor face, vor face orice pentru atentie, cine le ofera atentie aceea persoana ii castiga, sau in cazul de fata cine le ofera acel "model" in viata, aceea persoana ii va influenta, iar daca parintii lor nu sunt acolo sa-i dirijeze, asta e.
Vorba aia, daca nu e cap, vai de picioare, asa si aici.
Degeaba lucrati voi toata ziua pentru copii, doar pentru a avea ei iPhone X, acel bun, nu-i va oferii atentia necesara, nu-i va asculta problemele, nu-l va incuraja la greu, bine, exceptie daca va sta pe TPU, dar nici asta nu garanteaza drumul spre succes.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unii, da.

| Caro34 a răspuns:

Depinde de ce posteaza. Am vazut si chestii dragute, tutoriale bune, noutati de remarcat, chestii inteligente, filme bune, muzica super etc. Sunt si prostii multe insa poate ne mai revenim! Numai bine!

| anamaria82726 a răspuns:

Da 100% depinde de content-ul pe care il creeaza te influtenteaza mult. De exemplu colegii mei au inceput sa vorbeasca urat de cand cu zappy laughing