| xibalba a întrebat:

Ce credeti ca veti gandi cu cateva minute/ore inainte de moarte?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Depinde. Mor intr-un accident, dupa o boala lunga sau ma ucide cineva? In cazurile astea, variantele "Fir-ar, aia nu era frana!"/" In sfarsit, ca mult m-am chinuit!"/"F**u-ti!"

30 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca mor din cauza unui prost, vreau sa ma reincarnez in masa, ca sa-l chinui toata viata lui rolling on the floor
Daca mor din cauze "nobile" in ultimele minute, cum a zis un prieten de-al meu, voi pune un Cd cu gerontofili si, imi voi imagina o partida de sex (salbatic) cu Beyonce rolling on the floor Dar eu ma gandesc : oare norishorul pe care o sa stau ma va tine? thinking

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Parafrazand vorbele finale ale lui Nero:ce ratat piere odata cu mine!

| moonY a răspuns:

"am uitat sa'mi scriu testamentul"

| juniper a răspuns:

La toti cei pe care i-am iubit si inca ii iubesc.

| unu a răspuns:

Întrebarea ta nu e ciudată. Petrecem prea mult timp ignorând faptul că o să murim într-o zi. Cred că înaintea morţii tragi linia şi te gândeşti la tot ce ai făcut în viaţă.

| Silvia a răspuns:

Acum e acum!laughing

| DarQueen a răspuns:

Nu cred ca as putea sa ma gandesc la ceva inainte...pentru ca nu stiu cand imi vine vremea...

| buburuzAndreea a răspuns:

M-as gandi probabil la toate lucrurile frumoase care mi s-au intamplat si la cat de mult regret ca nu am avut destul de mult timp sa fac chiar tot ce imi doream. In mintea mea ar fi atunci toti oamenii importanti pentru mine. In final probabil l-as ruga pe Dumnezeu sa-mi ierte greselile, sperand ca o sa ajung intr-un loc in care o sa-mi fie bine.

| deeea28 a răspuns:

Daca voi avea timp sa ma gandesc la asta inainte de moarte probabil ca indiferent de gresesli sau alte alea, imi va parea rau ca nu mai traiesc, bine, asta daca nu voi avea 80 de ani si ma voi ruga sa mor, cum facea si bunica-mea, ca nu mai pot sa o duc singura tongue

| Gabystelistu95 a răspuns:

Intrebarea ta e cam ciudata laughing

| lora_9285 a răspuns:

Nu cred ca este timp inainte de moarte sa te gandesti la ceva. Daca omul este in pragul mortii dupa un lung chin la pat, mai inainte intra in coma, iar din coma, pleaca. Ori daca iasa din coma pentru cateva minute nici nu apuca sa se dezmeticeasca ca si pleaca.Asa cred eu! Iar daca moartea unei persoane apare din senin, la fel nu cred ca se gandeste ca sunt ultimele ganduri, din moment ce nu banuieste nimic.Deci, sa te gandesti la ceva special inainte de moarte nu cred ca poti anticipa.

| Bishop a răspuns:

La cele mai frumoase momente din viata mea, si la cele mai dragi persoane.

Dar ce credeti ca ar zice o blonda?
"Cu ce sa ma imbrac?!"hee hee

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai... da, cam inspaimantatoare intrebarea ta.nu sti niciodata. stiai ca oamenii se gandesc la 100 de lucruri pe secunda?

| stavgiku a răspuns:

Cu siguranta la viata...

| Haydee a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asta...sad

| ela_8957 a răspuns:

As vrea sa nu aflu niciodata raspunsul la intrebarea ta... Dar cred ca, adica presupun ca o sa imi treaca prin fata ochilor, toate momentele frumoase pe care le-am trait, o sa ma gandesc la familia ce va ramane in urma mea, la lucrurile bune pe care le-am facut si la cele rele! Cred ca cel mai potrivit ar fi sa spun:"As trage linie!", si m-as gandi daca a meritat sa traiesc sau nu!(Bineinteles ca o sa ma gandesc si la toate lucrurile ce trebuiau facaute, dar nu le-am acordat atentia necesara!)!

Pa, pa!:X

| ralucaralu a răspuns:

Sincer...inspaimantatoare intrebarea ta...

Răspuns utilizator avertizat
| Artemiss a răspuns:

Pff, de ce sa ne gandim la moarte?
Nu stiu ce as gandi inainte sa mor... poate as zice "Pff in sfarsit ma odihnesc si eu"sau"In sfarsit liniste..."acum sa am timp sa ma gandesc la ceva... da mai bine sa mor repede sa nu ma chinui.

| theodoraafi a răspuns:

Buna. intrebarea ta este inspaimantatoare. m-am gandit si eu la asta. cred ca m-as gandi la persoanele pe care le iubesc. la clipele frumoase pe care le-am trait, la visele pe care nu le-am realizat si la cele pe care nu le-am realizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar fi, daca as fi in locul lui Obamalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca m-as gandii la toate greselile pe care le-am facut, sau o parte, depinde de cat imi mai ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu, nu vreau să mor! laughing mai aveţi nevoie de mine!

pfff cum să mor neîmpăcată cu gândul că aş putea să mai trăiesc încă o zi...
Poate că niciodată nu vom fi conştienţi că există moarte, şi toţi ne gândim la acest subiect cu o groază cumplită pntru că este necunoscut şi pentru că nu ştim la ce să ne aşteptăm... Şi de unde să ştim noi când murim ca să ne gandim înainte?! bizară întrebare aş putea spune chiar macabră de aceea e bine să ne trăim viaţa şi să nu ne gândim la ceea ce va urma happy

Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oare in iad e asa de cald?straight face"
Glumesc.thinking pai nu stiu. sper ca acea clipa sa fie departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca in sfarsit ma voi intalni cu...dumnezeu...userul. Cool, furni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
M-aș împăca cu ideea morții!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai era cat pe ce. odata. mi-a venit sa ma intind jos, parca ma atragea pamantul. voiam sa stau in picioare dar mai tare sa ma intind jos.si ma pregateam deja, si-mi spuneam; asta e. pana aici a fost. dar mi-am revenit incet, si ma gandeam; Doamne ce usor e sa mori, si ce usor era sa renunt.ma innecasem cu ceva si aveam vreo doua minute de cand nu mai respirasem.eram pe aproape. da... n-a fost sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as gandi ca in sfarsit imi voi gasi linistea si voi vedea cine tine cu adevarat la mine, pe patul de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as gandi ca in sfarsit imi voi gasi linistea si voi vedea cine tine cu adevarat la mine,pe patul de moarte..