| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca e dupa moarte?

22 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Reincarnare. Toata povestea cu iadul si raiul e doar un basm de speriat copii.

| William a răspuns:

Alta viata?

| RAY a răspuns:

Nimic ai murit si gata

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Cred ca cum zice Bibila, Rai sau Iad.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Tu ai citit biblia vreodata?

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Biblia spune ca moartea este un somn din care nu te mai trezesti.
Raiul si iadul sunt inventii.

| LoveSleep a răspuns:

Eu cred că ne așteaptă Selena Gomez, cu părul prins.

| gemeni6226 a răspuns:

Sufletul iese din acest corp folosit si devine liber, intra in sfere corespunzatoare vibratiilor sale.In sfere mai inalte daca vibratia e mai inalta sau in sfere mai joase daca vibratia e mai joasa.Dar inainte de asta http://jurnalul.ro/......29520.html

| GoldenZenith a răspuns:

Un abis.

| PersonajFictiv a răspuns:

Coasa,dupa ea o ascunde.

| FaraNumePls a răspuns:

. Unele persoane spun că raiul e o a doua viața, unde stai cu cei dragi pentru totdeauna și raiul fiind infinit nu te vei plictisi... Nuj cum sa explic... Dar răspunsul la întrebarea ta e,, raiul sau iadul"

| Theo94 a răspuns:

Nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putrefactia.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corpului.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce amuzant? Exista si putrefactia sufletului? Tu ai vazut asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista putrefactia sufletului, completarea ta a fost inutila - asta mi s-a parut amuzant laughing Siiii am primit si block day dreaming, eu nu inteleg principiul. Iti zici gunoiul si dupa dai block pentru ca stii ce rahat turcesc ai mancat sau care e faza?

| Alexandr a răspuns:

Pai cel mai probabil este ce ne invata religia, cu sufletul si Dumnezeu si...stii de ce cred asta? Pentru ca exista multe marturii desprea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| alin1317 a răspuns:

O alta viață!

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaWerman a răspuns:

Nimic. Moartea se explica prin fizica: detinem energie, cand inima se opreste energia se elibereaza in mediu si corpul se strica. Foarte simplu.

| Matei74 a răspuns:

Exact ce era inainte sa te nasti.