| crysstyann a întrebat:

Catre ateibig grinaca voi nu credeti in Dumnezeu nici in rai nici in iad unde credeti voi ca veti merge dupa moarte?

27 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cu sorcova.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La 2 metri sub pamant, ingrasand vreun pomisor la radacina. Sau, intr-un borcan, pe semineu, sa zica urmasii: uite-o pe bunica!

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Unde o să merg?! raised eyebrows
Păi, nu ştiu... îmi cumpăr un bilet dus spre nefiinţă.

| Skylar a răspuns:

Nu ma duc nicaieri.De ce m-as duce undeva? E necesar?

| Skylar a răspuns:

@crystyan oricine tine regimul si stilul de viata a unui sfant ajunge asa, corpul se pastreaza mai bine cand nu bagi atatea grasimi si chimicale in tine

| chelstone a răspuns:

In ''burtile'' gandacilor si viermilor laughing

| chelstone a răspuns:

''Ziceti voi ca nu exista Dumnezeu dar atuci spuneti-mi de ce sfintii care au crezut in Dumnezeu unii dintre ei nu au putrezit, cum explicati faptul ca nu au putrezit cine altcineva daca nu Dumnezeu i-a facut sa nu putrezeasca?''

Sunt mai multi factori care duc la aceasta situatie:

Posibil sa se introduca anumite substante chimice de conservare in corp.

Posibil ca trupul sa fi stat intr-un mediu in care umiditatea era mica spre 0, si astfel trupul nu a putrezit

Exista astfel de cazuri si in alte tari, unde dupa 100 si ceva de ani o copila arata la fel cum a fost ingropata (parca undeva prin America de Sud). Am gasit si pe internet cateva filmulete cu astfel de trupuri neputrezite, nefiind sfinti.

| bebetho a răspuns:

Atât e de secret că dacă-ţi spun va trebui să te omor după.

| Alyra a răspuns:

Si pentru ce anume i-ati dat stupizi? Crystyan are dreptate! Există şi minuni. Şi există Dumnezeu. Deci,vouă ateilor, chiar nu vă e frică. Eu de fiecare dată mă sperii când vă aud vorbind.
Eu te susţin crystyan, Dumnezeu trebuie să existe!

| AG a răspuns:

La 2 metri sub pamant, unde o sa ne manance viermiihappy

| CobraLeon a răspuns:

Stand-by

| king4aday a răspuns:

Poate suna dur, dar eu asta cred. O sa putrezim in pamant ca si restul vietuitoarelor. Nu cred in viata dupa moarte. E inventata doar sa ajute unii, ca sa accepte gandul dispaitiei mai usor. Cam atat.

| Edd_4925 a răspuns:

Nici in taramul fermecat cu flori si vietuitoare nemaintalnite a sefului, nici in cazanul cu smoala. Exista ale 2 posibilitati...in cimitir, sub pamant sau la crematoriu, apoi intr-o urna micuta.

| Azm a răspuns:

Toti merg in acelasi loc, indiferent ca-s atei sau credinciosi.

| Azazel_2358 a răspuns:

"Ce de **** o sa ma sting ca un televizor"
Cam asa cand mori nu mai traiestilaughingE ceva inexplicabil pe care oameni nu o pot accepta de asta multi tind sa creada in rai sau iad

| 0marry0 a răspuns:

Peste tot. O sa am grija sa fiu prajita si imprastiata (incinerata).

| PinkPanther a răspuns:

Intr-o dimensiune paralela tongue

| PinkPanther a răspuns:

@crystyan se numeste mumificare, se poate intampla si din acuze naturale, caldura extrema, frig extrem, aer prea uscat, etc (in general conditiile prielnice pentru asa ceva sunt in desert si la poli, dar nu numai)

| crysstyann explică:

Ziceti voi ca nu exista Dumnezeu dar atuci spuneti-mi de ce sfintii care au crezut in Dumnezeu unii dintre ei nu au putrezit, cum explicati faptul ca nu au putrezit cine altcineva daca nu Dumnezeu i-a facut sa nu putrezeasca?

| crysstyann explică:

Ophiel tu nu crezi dar ai citi biblia sau vreo alta carte despre Dumnezeu?

| crysstyann explică:

Va dau un exemplu de minune facuta in zilele noastre de Dumnezeu :Ce spuneti de lumina sfanta de la Ierusalim de la mormantul lui Iisus Hristos care se aprinde singura in tot anul si va spun ca preotii care intra acolo sunt controlati sa nu ai aiba nimic de aprins. Acea lumina cateva secunde nu arde, ce spuneti nici aia nu e o minune facuta de Dumnezeu.

| username a răspuns:

Nu ajung nicaieri, o sa putrezesc.

| Cita a răspuns:

Renastem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde am fost si inainte de a exista.

| Oceanborn a răspuns:

Unde vrem noiwinking

| AlleDaDeTine a răspuns:

Da asa e te sustinhappy exista dumnezeu dar asculta aici: nu imi vorbi mie de minuni bine ca tu nu ai fost acolo sa vezi ca ion nu o putrezitlaughing hai mai taie, fii serios. logic exista oameni care sa nu putrezeasa? Deci dumnezeu, treaba lui dar tu nu ai vazut ce s-a intamplat in acel moment. Biblia sa stii ca e o carte inventata, rescrisa, dezbatuta, comentata, refacuta si interpretata. Nu scrie doar adevar in eahappy
Si, cu iadu si raiulaughing mergi la bunica in pamant unde altundeva sa mergi?

| AlleDaDeTine a răspuns:

P.S chelstone Cristy se referea la suflet [unde merge] nu la corphappy