| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre marsul pentru normalitate? Sunt heterosexual insa nu stiu exact cine si cum se stabileste ce e aia  normalitate...

5 răspunsuri:
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Este doar o forma de protest pentru intoleranta societatii. Dreptul la casatorie, familie, copii ar trebui sa nu fie discriminatoriu in functie de apartenenta sexuala.
Doar ca ai alta orientare sexuala nu inseamna ca esti mai putin normal decat restul populatiei. Esti doar in minoritate. Daca era invers procentul, heterosexualii erau cei discriminati.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru mine normalitate inseamna un cuplu format dintre un barbat si o femeie, cuplu ce poate da nastere unor copii sanatosi. Din pacate sunt anumiti oameni cu devieri de comportament si ma intreb ce sa facem cu acestia? Cred ca provin din familii normale, au parinti, frati, surori...Nici lor nu le convine aceasta situatie dar ii iubesc asa cum sunt, au si ei dreptul la viata...

| crookedsight a răspuns:

Şi eu sunt hetero. Şi nu sunt de acord cu exprimarea libidinoasă şi de prost gust a homosexualilor. Dar aceea e o categorie. Cea care iese in evidenţă, care se afişează. Dar comunitatea gay (nu saltimbancii, ci oamenii cu bun simţ şi discreţi) vor egalitate în drepturi şi vor să fie acceptaţi aşa cum sunt, ca nişte oameni. Este un marş pentru drepturile omului. Să nu fie discreditaţi la muncă pentru că sunt gay, să nu îşi ia bătaie pentru că sunt gay, să nu îşi piardă prietenii care află că sunt gay...
Celelalte manifestări sunt OTV style şi fac un mare deserviciu comunităţii gay, aşa cum infractorii ne fac nouă o reputaţie îndoielnică în UE.
A, şi nu confundaţi cu Gay Parade din alte ţări. Gay Fest-ul din România nu asta îşi propune, cel puţin organizatorii lui... http://www.gay-fest.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Normalitate? Pentru gay și lesbiene?
Nu am nimic cu gusturile acestor două tabere dar sunt devieri de comportament din punct de vedere psihologic. Și religia pomenește de astfel de oameni. Nu văd ce sentimente să ai față de un bărbat dacă și tu ești bărbat ca și în situația femeilor.
Eu nu le pot numi cupluri decât dacă sunt femeie și bărbat.
Suntem liberi să ne alegem înclinările sexuale dacă nu aducem atingere valorilor umane, integritate în societate și acceptare de către ceilalți cu drepturi depline: aici este marea lor problemă și a noastră a tuturor.
Este o latură foarte sensibilă a societății care nu odată a născut discuții, controverse, violențe și mișcări de stradă.
Aceste două grupuri vor să fie în normalitate ca noi cei care suntem heterosexuali: acceptarea căsătoriei legal.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. tot ce e legat de sex, este normal in ziua de azi.si uiteasa in numele drepturilor omului vom ajuta perpetuarea speciei cu dosul si cu alte orificii ce le avem ca de santem liberi si vrem sa fim acceptati si intelesi. unde ne oprim? si de ce ne mai nastem asa? asa cum corpul are diferite probleme si organe care trebuie extirpate, asa si societatea are cateva boli care trebuie eradicate.