| anonim_4396 a întrebat:

Ce denumire ar trebui sa aiba genul ala de persoana care vrea sa aiba parte de celebritate?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îngâmfat?
Altruist?
Depinde din ce perspectivă privești lucrurile.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este deja un diagnostic medical pentru asemenea boala mintala!

| Arthiom a răspuns:

Un sinonim mai academic si pompos pentru pitipoanca sau pitiponc laughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Asta e o porcarie. Eate la fel ca in cazul sportului. 'Spiritul de competirie' e acelasi lucru cu ce ai descris tu. Violenta nu mai e acceptata in societatea umana, dar totusi oamenii sunt mamifere, asa ca incercam sa parem mai superiori decat altii, dar cum am zis, din timp ce violenta nu e acceptata cautam alte pretexte pentru a parea superiori precum aspectul fizic, celebritatea, banii. Asta e so motivul pentru care exista atata xenofobie si discriminare.

| JackyMarcaggi a răspuns:

Depinde ce il impinge spre asta. Poate fi narcisist, poate fi si nesigur de sine si atunci cauta o confirmare personala prin celebritate.