| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e acela planul astral?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de context.
Deseori expresia este folosita in astrologie si inseamna pozitionarea astrelor respectiv influentele lor, "calculate" pentru o data specificata sau un interval de calendar.
In astronomie, de asemenea, inseamna pozitia corpurilor ceresti calculata pentru o data specifica sau interval de timp.

| DeyCj a răspuns:

Cică e un plan divin dat fiecărui suflet, și se referă la scopul omului pe pământ.Personal nu iau în serios asemenea afirmații pentru că am cu totul alte convingeri față de chestii creștine și asemănătoare(cum e și asta) dar fac referire la ideologia creștină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experienta in afara corpului sau Proiectie Astrala, vis lucid.

| DragosCelMare a răspuns:

Raspunsul de mai jos sau un asa zis plan in care ajunge sufletul cand dormi sau ceva de genul acesta. Prin multa meditatie poti sa iesi din corp si sa ajungi in acel plan. e foarte interesant si ireal.