| Solix a întrebat:

Cand visam suntem in planul astral? Intr-o alta dimensiune?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand visam se activeaza partea emotionala a creierului -faze rmn

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, cand visezi doar visezi.

Ceea ce spui tu se cheama proiectie astrala, si nu se face cand dormi, ci trebuie sa fi treaz, cu ochii inchisi si foarte relaxat, dar nu trebuie sa adormi ca sa poti face asta.
Si procesul e foarte lung ca sa poti sa te proiectezi astral. Nu o sa iti iasa din prima. Eu am incercat de vreo 3 ori, o data am adormit, o data am fost intrerupt de cineva si o data aproape am reusit sa ma proiectez astral, dar in cele din urma am renuntat ca dura prea mult, si m-am bagat la somn.

| Donsavas a răspuns:

Nu. Esti in planul "mental". Undele cerebrale coboara, mintea se închide, te reorganizezi psihic in timpul somnului. Te ocupi de ce este in interior, de stările emotionale si de informații. Nu călătorești nicaieri.

| Mircea08 a răspuns:

Nu are rost sa intrebi pentru ca nu stie nimeni.

| 6684464 a răspuns:

Esti in pat... -_-

Răspuns utilizator avertizat
| JulyDreams a răspuns:

Visele sunt un film pe care îl rulează mintea. Poți verifica asta dacă ești atent la momentul adormirii - ideile se transforma in imagini și sunete; rezulta un "film". Visarea se datorează faptului ca mintea este obișnuita sa rătăcească in timpul zilei, in loc sa trăiască in prezent, creează o lume a ei, imaginara.
Alta poveste sunt visele profetice și simbolice, care vin de la divinitate, și nu de la minte.
In momentul in care visezi, conștiința ta se afla in planul astral. Însuși faptul ca visezi indica faptul ca acea conștiința este adormita; te plimbi inconștient asemenea unui somnambul prin lumea astrală, in timp ce mintea proiectează vise, fantezii.
Un om ce reușește sa se trezească in astral, nu mai visează, ci vede lumea astrală asa cum este in realitate.