| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e acela planul astral? Exista asa ceva?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Planul astral este o credinta, nu este stiinta. Crezi in el ca la biserica.

| SG1995 a răspuns:

De fapt tipul e ateu. Totusi Dawkings a pus foarte bine intrebarea, de ce caractere care doar unei anumite zodii se potrivesc unei slte zodii fara conexiune. Recunoscut ca astrologia e interesanta, de exemplu multe caracteristici ale zodiei gemeni mi se potrivesc, dar cunosc persoane care au aceeasi zodie si au personalitate specifica altei zodii.

| andi456 a răspuns:

Intr-adevar o credinta, eu o numesc aberatie, sa nu crezi niciodata in zodii, nu ti o scriu in nume de rau dar de la 7 ani dimineata pe langa stiri auzeam despre zodii, eu sunt varsator cica, ei si acum am 17 ani si nu mi amintesc sa se fi indeplinit vreo predictie.

| andi456 a răspuns:

Din nou. aberatii

| MikyIRG a răspuns:

Ăla în care se regăsește luceafărul în tabloul 3.