| usuk a întrebat:

Ce e timpul pentru voi? notiunea de timp, ce inseamna pentru voi?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O ocazie de a fi sau nu inteligent. Nu durata timpului conteaza, ci sa stii sa descoperi acele lucruri de la care sa pornesti spre golirea, iar nu umplerea lui.

| Sentinel a răspuns:

Timpul este iluzie pentru mine... Intr-o lume a iluziei, timpul isi are locul sau.

| Shammal a răspuns:

Are rol de orientare cand ma intalnesc cu cineva, ori ma duc undeva

| Musique a răspuns:

Nu înseamnă nimic, și totuși e totul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Musique):

Filozofia este o arta (nu o stiinta), prin care poti exprima constiinta prn cuvinte, dar nu poti spune ca nimicul poate fi totul.

| VladSilviu a răspuns:

Timpul e o constanta universala, el e relativ cu a spus si Einstein: Daca stai 2 ore cu o fata frumoasa ti se par 2 minute, daca stai 2 minute in caldura ti se par 2 ore.

| Claudiuu a răspuns:

Timpul o notiune.

| ElenaErika a răspuns:

Timpul este ceva efemer cu siguranta. Timpul de fapt le decide pe toate. E mai presus decat orice in viata unui om. Este nepretuit. E trist cand vezi ca multa lume nu sti sa pretuiasca acest "element" nepretuit care in detaliu reprezinta "esenta" vietii. funda?batting eyelashes

| Mădă0611 a răspuns:

Distanta dintre 2 evenimente, fara sa iau asta de pe net.

| Bondarel99 a răspuns:

Este ca un tren(sau mai bine zis accelerat)care trece pe langa mine fara sa imi dau seama unde s-a dus...cu cat inaintezi in viata iti dai seama ca timpul devine din ce in ce mai pretios.

| Dariusuu a răspuns:

E tot ce-a mai ramas.

| Duucu a răspuns:

O unitate de masura inventata de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concis,existenta.Mai in detaliu:realizari, nerealizari, ganduri.

| Plushul a răspuns:

Ore intregi petrecute in fata laptopului.Ori ies pe afara cu prietenele.

| BelzebuthMaui a răspuns:

Nu inseamna nimic, inainte punea presiune pe mine dar am realizat ca nu timpul este inamicul meu, ci constiinta mea.

| marasimomara a răspuns:

O bucla a materiei