| anonim_4396 a întrebat:

Ce înțelegeți voi prin afirmația "Câtă luciditate, atâta dramă."?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ca esti prea serios. Tu, ce intelegi?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Sunt fată...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Un om prea serios, adica. Nu stiam daca face referire la tine intrebarea sau la altcineva, asa ca ti-am raspuns cum era necesar.

| Apokales a răspuns:

Cu cat esti mai lucid cu atat esti mai dispus sa intelegi drama din jurul tau. Luciditatea fiind direct proportionala cu drama prin care traiesti, cam asta se intelege.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cu cat ești mai lucid, cu atât ești mai afectat.

| AwaZoh98 a răspuns:

Ca dramatizarea situatiei e echivalenta cu constientizarea ei. As intelege ca transformi o situatie intr-o drama... de care daca ai fi lucid cu adevarat de ea, ti-ai da seama ca nu e chiar asa exagerata.