| tafli a întrebat:

Ce opinie aveti despre H-R Patapievici?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Un trădător, pupincurist băsist și cu multe ifose pe el, din care crunta majoritate nefondate pe o realitate palpabilă.

April
| April a răspuns:

Unul dintre cei mai importanti intelectuali ai vremii noastre:inteligent,informat, cu un discurs elevat,incarcat de asociatii surprinzatoare si relevante intre idei.L-am cunoscut intr-o tabara de studiu intr-o vara si,in ciuda lucrurilor care se spun este un om de o mare calitate:lipsit de morga sau aroganta, avand un umor fin, discret, plin de solicitudine cand era nevoie de ajutorul sau, intr-un cuvant o prezenta agreabila, sufletul grupurilor ce adeseori se adunau in jurul lui.As zice ca toti studentii care au beneficiat de indrumarile lui simteau in el atat autoritatea savantului cat si camaraderia colegului.

| Dumnezău a răspuns:

Definitia semidoctismului si intelectualui cu ifose in Romania, alaturi de Dan Puric.Ma enerveaza papionul lui, fata lui, ochelarii lui de hipsteras ultra-citit, felul sau de a gandi si de a vorbi.

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

Un baiat bun pana i s-a aruncat un os de catre putere, dupa aceea a devenit cum era si firesc un pupincurist. L-am apreciat in urma cu ceva ani dar acum ma f. pe inteligenta lui de cand a intrat in hora cu golanii de tip Basescu.

| faramatania a răspuns:

Un intelectual convins, dar destul de controversat la momentul acesta, deţinător al multor distincţii meritorii.

Răspuns utilizator avertizat