| eusieu001 a întrebat:

Ce opinie aveti despre Franta si francezi?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Pai mie imi place Franta si mi-ar place sa vizitez aceasta tara. Este o tara frumoasa care poseda multe traditi interesante si autintice. ( in fapt de moda, traditi populare, etc.)
Opinia mea despre francezi nu este chiar sa de buna deoarece nu-mi place ca sunt cam increzuti deoarece s-au nascut in Franta. Sunt cam snobi si se uita cam de sus la tine. Ei sunt genul care nu se obosesc sa vorbeasca alte limbi straine, caci franceza "e cea mai vorbita limba din lume, dupa engleza" si e datoria noastra, a celorlalti sa le invatam limba daca vrem sa avem de-a face cu ei. Sunt tostusi si franmcezi cu bun simt si chiar multi se starduiesc sa vorbeasca alte limbi.

happy. O seara buna!

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

Sunt niște oameni civilizați

| Against a răspuns:

Tara frumoasa, limba urata

Răspuns utilizator avertizat
| ooolifeoolol a răspuns:

Niste tarani!

| FantaZEW a răspuns:

Tara este frumoasa, si imi place mult accentul frantuzesc :X

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Tara e ok, dar scolile sunt aiurea ma refer la program laughing eu de exemplu lunea incep orele la 8 si termin la 17.30 in clasa 9. si francezi duc o viata plictisitoare... fara nici un pic de umor... nu fac niciodata o petrecere cu bautura daca sunt minori sau nu prea fac petreceri laughing

| AdeleWalker a răspuns:

In opinia mea Franta e o tara frumoasa ce merita vizitata, iar fracezii...n-am avut ocazia sa discut cu o persoana franceza ca s-o pot judeca happy

| anndy00 a răspuns:

Dupa mine. tara frumoasa limba enervanta