| man0gg a întrebat:

Ce parare aveti?
1) Femeia insala numai pe cel pe care-l iubeste, pe ceilalti ii paraseste pur si simplu
2) Daca poti face o fata sa rada, o poti convinge sa faca orice

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

1)Ultima noapte de dragoste,intaia noapte de razboi, ma bucur ca ai citit cartea.
Camil Petrescu are dreptate, dar se aplica si in cazul barbatilor.Din iubire nu-l poate parasi, dar vrea sa schimbe ceva, de aceea insala.Nu ai observat ca omul care insala isi ascunde amanta/amantul.De ce? Pentu ca isi iubeste sotia/sotul.
2)Sunt o mare admitatoare a lui Marilyn Monroe,dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu ea.E usor sa faci o fata sa rada, dar, daca cineva i-ar zice sa faca ceva ce nu-i convine, crezi ca ar face? Din contra, si-ar schimba imediat starea de spirit.

5 răspunsuri:
| AlxMro a răspuns:

1)Daca femeia respectiva iubeste un barbat care nu-i poate oferi multe, probabil, dar nu cred ca se pune problema intr-un cuplu normal.

2) Atunci cand o sa rada la glume proaste fara nici-un soi de amuzament ori o poti convinge sa faca orice, ori fata e "la fel ca gluma".

| morningstar a răspuns:

1. Nu mi se pare a fi adevarat. Pentru ca din moment ce iubesti si esti iubita, nu mai simti nevoia sa inseli pentru ca deja ai ceea ce fiecare persoana isi doreste sa aiba: tandrete, iubire. Asta cred ca se aplica in cazul femeilor: nu mai simt nevoia sa insele daca primesc dragostea necesara lor. In cazul barbatilor cred ca cu toata dragostea pe care o femeie poate sa le-o ofere, curiozitatea si tentatiile ii inving uneori. Bine, exista si exceptii de ambele parti.
2. Fals. Daca vrei, pot sa rad si 10 minute dupa care sa spun tot ca inainte adica sa refuz, sa neg, etc. E adevarat ca o femeie este mai relaxata cand rade, este semn ca se simte bine, dar asta nu inseamna ca s-a si imbatat si face tot ce i se spune sa faca! Oamenii raman constienti chiar si cand rad!

| Delicacy a răspuns:

1.O femeie nu înşală niciodată fară un motiv bine întemeiat. În orice caz, se va întoarce la cel pe care-l iubeşte cu adevărat.La fel este şi în cazul băieţilor.

2.Este simplu să faci o fată să râdă, dar mult mai greu este să o convingi să facă orice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

Ptiu sa nu fi de doechi bre kiss

| Maya2014 a răspuns:

1.O fata/femeie care iubeste cu adevarat un baiat/barbat, nu-l va insela niciodata, indiferent de situatie. Daca el o inseala, il paraseste, simplu.De ce sa se injoseasca platindu-i cu aceeasi moneda?
2.O fata poate rade la glumele cuiva doar din politete, ca sa nu se simta prost persoana respectiva, sa, poate sa rada cu adevarat, dar asta nu inseamna ca poti face ce vrei cu ea.E TOTAL ERONAT!