| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest videoclip, credeti ca este adevarat?
https://www.youtube.com/watch?v=UNdy80omajE
"Why the paranormal is non-existent, meaningless or superfluous [RO subtitle]"

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e marea greseala a pseudo intelectualilor si a pseudo- oamenilor de stiinta...ei afirma ca daca se poate demonstra un lucru atunci clar exista.

daca nu se poate demonstra paranormalul nu inseamna ca nu exista.
pana la urma sunt atatea dovezi pe internet, poze, videoclipuri reale cu astfel de fenomene.
tine si de experienta fiecaruia, ce traieste.

intr-adevar, sunt multe facaturi strict pentru audienta, dar atunci de ce se fac trucaje doar cu fantome, si nu cu dumnezeu sau cu ingeri?
din cate am vazut eu, (si am vazut foarte multe materiale) nu exista poze sau video-uri cu dumnezei sau ingeri, sunt doar cu fantome sau demoni.

asta ar inseamna sa ai audienta adevarata, trucand materiale cu dumnezeu, iisus sau ingeri.

so, think about it.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca intri pe YouTube si scrii "angel caught on camera" sau "God caught on camera" in fereastra de cautare, o sa gasesti destule filmulete.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu destule, cat cele despre fantome/demoni; si din ce am vazut eu, se vede clar ca astea sunt trucate.
eu am vazut canale genuine cu oameni bantuiti si care foloseau tot felul de aparaturi si tehnologii sa capteze si sa comunice.
paranormalul e un subiect mult mai dezbatut si controversat si majoritatea filmelor horror sunt inspirate dupa intamplari reale, nu tin minte sa fi vazut vreun film inspirat dupa o poveste cu dumnezei si ingeri.
ai auzit tu vreun crestin (sau ma rog, orice persoana de orice religie) sa afirme ca l-a vazut pe dumnezeu sau sa vada ingeri?
in schimb, am auzit si citit destule povesti reale despre paranormal.
si eu am trait cate ceva, si stiu ce vorbesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta cauta pe YouTube " I have seen God" si "I have seen an angel".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia de fapt vorbesc despre faptul ca m-au vazut pe mine.