| Kramerwalt a întrebat:

Ce parere aveti despre emisiunile de pe Discovery gen fenomene stranii credeti ca manipuleaza ele mintea oamenilor?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Cam tot ce vezi la tv are rolul de a manipula intr-o oarecare masura, suntem influentati in special de reclame chiar daca nu constientizam acest lucru.Consider ca emisiunile de acest gen manipuleaza doar persoanele usor influentabile (care sunt dispuse sa le creada), chiar daca in realitate ne afecteaza pe toti.

| ClaraLove a răspuns:

Nu cred

| Clauvdgg a răspuns:

Mie mi se pre infricosatoare!

| Kramerwalt explică (pentru Clauvdgg):

Ce e infricosator ca vine o fantoma si ii papa pe aia? Glumeam nu sunt fan al lor dar ma mai uit cateodata si chiar ma streseaza cum mint lumea in fata! Eu o spun sincer ca inainte i-mi era frica de intuneric pentru ca-mi era frica dar nicidecum ca eu credeam in bau-bau sau fantome si numai stiu ce, nu are de ce sa-ti fie frica sunt niste tampenii emisiunile lor!

| CharlieHarper a răspuns:

Depinde de la om la om, câtă imporanță dă la așa ceva, etc...

| StephyMonster a răspuns:

Pe colegii mei [baieti] i obsedeaza, doar la aia se uita.Sunt niste prostii care nu sunt reale, doar iti pierzi timpul cand poti sa te odihnesti.Eu ti-as sugera sa nu te uiti...

| Kramerwalt explică (pentru StephyMonster):

Ma mai uit cateodata dar rad ca ma chiar streseaza prostiile alea!

| Andreime a răspuns:

Cred ca te atrag, dar este mai bine sa nu le vizionezi dese ori poti avea cosmaruri, si uneori te poate afecta crezand ca ti se poate intampla
sper ca ti'am fost de folos.big grin

| Kramerwalt explică (pentru Andreime):

Pe mine nu ma afecteaza cu nimic le-am urmarit! Dar pot afecta destul de rau pe cineva cu un psihic mai slab!

| raymusik19 a răspuns:

Nu fiti siguri fantomele exista sunt in jurul nostru eu acum vb cu una

| abck a răspuns:

Atrag intereul desii uneori te speri dar sa stii ca exista totusi un sambure de adevar in ceea ce arata acolo. Daca nu cumva este pe deplin complet si fiecare percepe in felul sau ceea ce ni se dezvaluie in acele emisiuni, depinde de om, de caracter!