| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nostradamus? Credeti in prezicerile lui? Cateva s-au implinit.Credeti in prezicatori? Daca nu atunci cum de cateva preziceri ale lui s-au implinit.Credeti ca e cel mai mare prezicator?

11 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Biblia ne invata ca prezicatorii sunt unelta diavolului si ca nu trebuie sa ne lasam inselati de acestia.

cami
| cami a răspuns:

Http://video.google.com/......ideosearch

primul filmulet. Mareste-l.

cami
| cami a răspuns:

Http://video.google.com/......ideosearch

primul filmulet. Mareste-l.

Janina
| Janina a răspuns:

Am vazut un documentar despre nenea asta laughing si e chiar foarte tare!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

MonicuZZa, esti cumva atat de mica incat iei drept litera de evanghelie tot ce spune mama?! Daca ti-aduce maine unul pe care-l vezi prima data si-ti spune "asta e sotul ideal pentru tine, si trebuie sa-l iei, pentru ca eu stiu ca asa e!"..., ai sa-l iei?! Trezeste-te!, si pune mana si citeste! nu bajbai, ca un copil rasfatat si ignorant, care citeste numai chestii siropoase si edulcorate ireal! spre binele tau, daca poti intelege!, daca nu, tine-o tot asa!

| adyth a răspuns:

Am si eu o carte cu ceva catrene si "traducerile" lor
nu stiu ce sa zic
e cam ciudat Nostradamus asta, pare cam falsa treaba
nu prea cred in asa ceva.
Dar nimic nu e imposibilwinking

| soricica a răspuns:

Nu stiu ce sa cred despre Nostradamus asta...cam ciudatel omu...stiu ca unele preziceri s-au adeverit [cu unele erori, dar s-au adeverit]... dar eu continui sa cred ca au fost simple coincidente, cum a spus si "NoGod"."Biblia ne invata ca prezicatorii sunt unelta diavolului si ca nu trebuie sa ne lasam inselati de acestia. "

| maryana5 a răspuns:

Unele preziceri s-au adeverit... daca el era cel mai exact si si cel mai mare prezicator toata lumea trebuia sa piara in 2000 laughing
Nu cred in prezicatori dar cred in Dumnezeu si in Biblie. Doar acolo scrie cum va vi sfarsitul lumii, nu s-a adeverit inca whew!
Din moment ce nu cred in prezicatori nu o sa-l aleg pe cel mai mare...
xoxoo, mary peace sign

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Nostradamus s-a apropiat cel mai mult de evenimentele petrecute ulterior lui.
In rest, no comment.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Edgar Cayce

| MonicutZZa a răspuns:

Ei bine, am si eu o carte despre el, da' nu prea am citit-o. Am intrebat-o pe mama si mea spus ca este doar un nebun...