| Sensitive a întrebat:

Ce parere aveti despre puterea gandului?

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Puterea gândului poate exista și influența în cel mai fericit caz acțiunile și deciziile individului care produce respectivele gânduri. Atât.
Restul e o vrăjeală fără niciun fel de fundament în realitate. Oricât de mult le-ar plăcea unora să se vadă speciali... ia ghiciți: NU sunteți.
Și NU, cu puterea gândului NU puteți schimba lumea, nu puteți afecta mediul înconjurător sau alți oameni.

| Shammal a răspuns (pentru kongeriket):

Fii atent(a), ce spui in prima fraza, din cate inteleg eu, afirma posibilitatea existentei negatiilor urmatoare

| Shammal a răspuns:

Este absoluta orice manifesti in realitatea ta incepe cu un gand, tot ce vezi in jurul tau provine de la un gand; materia este plastilina pentru imaginatie-gand

| Aesir a răspuns:

Trebuie sa fim foarte atenti la tot ce gandim, pentru ca gandurile pornesc de la nivelul eteric si se manifesta in taramul fizic, in functie de conditiile prielnice la timpul potrivit.

| Sensitive explică (pentru Aesir):

Crezi ca puterea gandului poate duce la indeplinirea visului? in general.

| Aesir a răspuns (pentru Sensitive):

Da, duce cu siguranta 100% indiferent de om dar asta depinde si de cat de mult doresti sa iti indeplinesti acel vis, in afara de asta iti trebuie si rabdare pentru ca depinde de cata energie depui in vizualizarea ta, poate dura mai mult sau mai putin, depinde de fiecare in parte. Iar atunci cand simti din suflet ca ti se deschide o "usa" (oportunitate) care duce spre indeplinirea visului e recomandat sa actionezi.

| zaida a răspuns (pentru Sensitive):

Gandul trebuie sa mai fie insotit de cateva "componente" Printre ele:
Vointa plus focalizare. Deci asa, o atitudine lejera cand iti vine cate-o idee de genul.mi-as dori. mi ar place, nu functioneaza. Trebuie sa fi hotarata, uneori necesita mai mult timp dedicat (consecventa). Si daca o faci in mod corect merge. Poate fi folosit ca medicament, insa, acelasi principiu functioneaza si in telechinezie, sau rugaciune, etc.

| boogdan91 a răspuns:

La mine, dupa ce trag pe nas, pot face absolut orice, sa mut lucruri din loc, bat cuie prin tavan-si asta doar cu puterea gandului smug

| mihaitaLGP a răspuns (pentru boogdan91):

Tu esti un retardat cu un neuron si ala julit.

Esti un frustrat, nu esti bagat in seama. Incerci sa iesi in evidenta.

Da senzitive, puterea gandului indeplineste orice vis.

Imagineazati un vas, vas condus de capitan si restul echipajului.
Capitanul este constientul, echipajul este subonctientul.
Constientul da ordine subconstientului.
Subcontientul urmeaza ordinele constientului indiferent ca acestea sunt corecte/incorecte.
Capitanul poate duce vasul la destinatie, sau poate sa il scufunde prin conducerea echipajului.

Iti recomand sa citesti cartea, nu vei regreta.

http://ro.scribd.com/......ntului-tau

| boogdan91 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Esti cam prostan laughing

| doctorandus a răspuns:

Ce-a scris Shivananda despre asta sunt aberatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a spus ca in Vietnam traieste o fetita de 11 ani care are abilitatea de a incendia lucrurile din jurul ei cu puterea gandului.O tomografie realizata recent fetitei a descoperit o linie neobisnuita localizata in partea dreapta a creierului. Oamenii de stiinta au anuntat ca rezultatele complete ale testelor vor fi date in curand publicitatii. Prin urmare trebuie sa fii putin deosebit ca sa poti face asa ceva. Eu insa sunt foarte reticenta in ceea ce priveste cazul acesta si in general cand este vorba despre subiecte asemanatoare. Istorioare sunt multe dar am ramas fidela principiului "nu cred pana nu vad"... opinia mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca veni vorba: crezi ca se da singur cu aspiratorul daca ma gandesc doar? e un praf de nici nu nimeresc aspiratorul pe bajbaite. ia sa ma gandesc mai bine unde era ultima oara happy

| mihaitaLGP a răspuns:

Magnifica, ceva extraordinar, o putere colosala daca este folosita cum trebuie.
Puterea fantastica a subconstientului.

Un medicament nu are efect, atat cat are efect puterea de a crede in el.

Ba ioane ma doare capu dar lasa iau pastila si imi trece. Autosugestia

Subcontientul, o putere fantastica. Nu incep sa argumentez caci nu o sa mai termin.
Iti recomand sa citesti aceasta carte, iti garantez ca vei deveni cu 50% mai destept/desteapta.

Nu vei regreta :
http://ro.scribd.com/......ntului-tau

| diwa a răspuns:

Cu siguranta functioneaza si e puternica, doar ca e perceputa ca o coincidenta de cele mai multe ori.