| anonim_4396 a întrebat:

Se pot misca obiecte cu puterea gandului? Cum?

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu prea credlaughing.

| juniper a răspuns:

Cu ajutorul telechineziei, trebuie sa fi foarte concentrat si iti trebuie multa practica ca sa reusesti.

| costymaximus a răspuns:

Este inca in studiu, uite aici http://stirileprotv.ro/......intii.html

| Helvete a răspuns:

Am auzit ca da, si puterea asta se numeste telekinezie. Dar am citit ca necesita ceva experienta si concentrare, dar ca oricine o poate face. Uite aici mai multe informatii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Telechinezie

| Marii a răspuns:

Da, se poate. Cu ajutorul telekineziei, dar trebuie sa fii foarte curat (sufleteste) pentru a reusi. happy

| Cryzy a răspuns:

Nu cred ca se poate si nici nu se va putea vreodata. Chiar daca in viitor lucrurile se vor moderniza foarte mult, lucrul asta nu-l putem schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA, se pot misca obiecte, numai ca necesita indeplinirea anumitor conditii(asa cum pentru un loc de munca trebuie sa indeplinesti niste conditii, iar daca NU, nu esti acceptat, asa si aici) Iar cei care nu cred in asta, nu vor putea niciodata sa miste un obiect. iti trebuie credinta, dorinta si mult antrenament. DOAR CONSTIENTU ESTE STRICT RATIONAL, subconstientul NU, el poate totul, asa ca telekinezie NU se face cu RATIONALUL(CONSTIENTUL). Domle nu se poate asa ceva pentru ca e imposibil.NU exista nici o forta care sa actioneze asupra obiectului si sa-l miste-GRESIT

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Se pot misca lucruri cu puterea mintii.Trebuie sa te nasti cu aceasta putere sau sa o dezvolti cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da trebuie sa iti doresti destul de mult orice este posibil numai ca oameni din ziua de azi nu se concentreaza pe astea, lor le stau gandu numai la bani sau cu cine sa mai ies maine si chestii din astea normal ca asa nu o sa reusesca nimeni nici o data.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate! Eu am descoperit la mine abilitatea aceasta acum 1 an, dar nu pot controla, se intampla de cele mai multe ori seara cand sunt obosita, atunci cand sunt intre constient si subconstient.

| katya1310 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ai reusit? Ceva ai schimbat la tine de ai putut sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poţi mişca obiectele dacă doreşti.eu pot.Nu mi-a fost Uşortonguerin străduinţă poţi face orice...

| katya1310 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai putea sa inveti pe cineva sa o faca ai vrea?

| megacozonnac a răspuns:

Marii pai poate trebuie sa fii foarte curat la suflet...dar aia rai din star wars cum puteau?

| katya1310 a răspuns:

Asa cum anumite dorinte (care ne sunt permise )le indeplinesti cu puterea mintii, de ce nu ai putea misca si obiectele!?