Întrebare recomandată | 21Ratio a întrebat:

Ce parere aveti despre superstitii?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cred ca fiecare om are o mica superstitie.
Eu nu sunt superstitioasa atat de mult, dar imi place sa port bratarile norocoase.
Superstitile cred ca ajuta si ele un pic cand avem o zi proasta sau cand vrem sa dam vina pe cineva, dar nu pe noi.

30 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Superstiţiile sunt credinţe iraţionale. Pot fi amuzante, inofensive, dar pot fi şi periculoase (când cineva ghidat de superstiţii ajunge să se expună şi să-i expună pe ceilalţi la riscuri inutile).

http://www.tpu.ro/......rstitiosi/

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Sunt doar în subconştient, dar nu există.

| Wøodenpints a răspuns:

Trebuie să fii extrem de cretin și imbecil să crezi așa ceva.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu cred in superstițiile acelea cu oglinda, pisica neagra etc. In schimb, am niste superstiții ale mele cum ar fi ca iau nota mare la un test daca scriu cu un anumit pix sau daca port o anumită brățară.

| AtateaConditii a răspuns:

Sunt interesante, magice, nu imi place o viata prea logica, trebuie si putin mister, magie ca in basme daca nu vrem sa traim ca niste roboti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca iti dai cu parerea despre superstitii o sa-ti mearga rau."
Orice pisica neagra ce-mi taie calea, scara ce-o intalnesc in cale, sunt semne si atuuri divine prin care iti poti schimba destinul.Wow, ce-am debitat, gata imi deschid linie telefonica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai EU sant superstitiar.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Jeguri.

Răspuns utilizator avertizat
| Glumet a răspuns:

Superstitiile nu reflecta realitatea, sunt ceva imaginar.

| Trandafirii a răspuns:

Este o origine a omului happy

| Inception a răspuns:

Nu cred în superstiții, pentru ca nu exista.

| fqwaf a răspuns:

Ele sunt haioase dar nu este bine sa ti cont de ele.

| Chiperi a răspuns:

Nu prea cred in ele... acum depinde si de situatia in care esti pus.

| laramistigan27 a răspuns:

Din punct de vedere psihico-filozofic-sportiv-scolar-plictisitor, superstitiile sunt niste suuuuper stitii.Si stii ce inseamna,, stitii''? ....stitii laughing

| OnTheTop a răspuns:

Eu nu prea cred in superstitii, dar daca se poate nu incalc happy

| Greenthrone75 a răspuns:

Sunt decat niste povesti! Doar daca crezi in ele ti se va intampla acel lucru!

| DavidMiron a răspuns:

In realitate superstitiile nu exista. Punct.

Superstitiile sunt pentru oamenii care au timp incat sa-si faca griji pentru lucrurile inexistente.

Imi pare rau ca sunt atat de direct, insa nu functioneaza.

Daca vrei sa afli mai multe : www.minteasicorpul.ro

| iulikboss a răspuns:

Nu cred ca exista

| ruxandrasipoculescu a răspuns:

Considera ca nu exista.
De fapt faza asta cu superstitiile tine mai mult de karma.
Cu cat te gandesti mai mult cu atat ti se intampla.
Fii realist si nu o sa ti se intampla.
Tot ce se intampla in viata asta are o explicatie sau asa trebuia sa se intample.
Nu a actionat nici o forta supranaturala asupra noastra.

| ALynNeag a răspuns:

Eu cred cai o prostie superstitia si evident cred ca are fieacare om,,+ca nu exista

| adina92 a răspuns:

In unele cred, dar multe sunt prostii

| Nyc18 a răspuns:

Aceste superstitii au fost inventate de niste babe proaste care din pacate au molipsit multa lume.

| FunkyGirl31 a răspuns:

Eu nu cred in ele!

| miruna120 a răspuns:

Superi tari!

| SeikoAkazumi a răspuns:

Cred in unele, deși nu sunt un fan al lor.