| MagicalUnicorn a întrebat:

Ce reprezinta imaginatia, in opinia ta?

Răspuns Câştigător
| Polaris a răspuns:

Imaginează-ți că realitatea obiectivă ține până pe la... exosfera Pământului. Restul este o porțiune gigantică în afara realității, dar orice aș face nu pot trece de heliosferă. Nu-mi pot imagina ceva fără vreo tangență cu realitatea asta idioată. Nu-mi pot imagina o altă culoare, pentru că spectrul nu-mi permite. Nu-mi pot imagina altă dimensiune. Nu pot crea o linie melodică complet și totalmente originală, pentru că am la dispoziție doar 12 note amărâte folosite și refolosite. E frustrant. Și e 2 noaptea.

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nemărginirea, libertatea...

| Polaris a răspuns:

Frustrantă, nu pot trece de bariere.

| MagicalUnicorn explică (pentru Polaris):

Imaginatia ta pana unde ajunge?

| MagicalUnicorn explică (pentru Polaris):

Sir, have my respect!

| Polaris a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Thank you, sir, I'll use your respect with the first occasion.

| RegeleSoparla a răspuns (pentru Polaris):

Ai putea folosi cuvinte mai mici care înseamnă mai mult?

| MagicalUnicorn explică (pentru RegeleSoparla):

N-ai inteles intrebarea? sau la ce te referi?

| Polaris a răspuns (pentru MagicalUnicorn):

Imaginează-ți că realitatea obiectivă ține până pe la... exosfera Pământului. Restul este o porțiune gigantică în afara realității, dar orice aș face nu pot trece de heliosferă. Nu-mi pot imagina ceva fără vreo tangență cu realitatea asta idioată. Nu-mi pot imagina o altă culoare, pentru că spectrul nu-mi permite. Nu-mi pot imagina altă dimensiune. Nu pot crea o linie melodică complet și totalmente originală, pentru că am la dispoziție doar 12 note amărâte folosite și refolosite. E frustrant. Și e 2 noaptea.

| WR104 a răspuns:

O mare problema.

| pwp a răspuns:

Calea prin care lucrurile se intampla exact asa cum vreau eu.

| Mădă0611 a răspuns:

Combinarea in n moduri a datelor acumulate.
Think about it, nu poti sa creezi/sa iti imaginezi ceva ce n-ai vazut.

| TheStory a răspuns:

Un univers nemarginit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reprezinta libertatea. O lume in care orice este posibil. O lume care nu are limite. O lume in care poti avea orice ''rol'' iti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce este a pornit din imaginatie deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O activitate a creierului, prin care combina, aletariu sau nu, notiuni si informatii pe care le detine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Libertatea de exprimare.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim0100 a răspuns:

Visez cu ochii deschisi!

| sylar2007 a răspuns:

Big world

| SageKid a răspuns:

Momentul cand mintea noastra este libera sa gandeasca ce vrea

| kittyBast a răspuns:

Imaginatia noastra tine de tot ce am vazut - dc nimeni dintre atatea oameni nu poate sa isi imagineze o cunoare noua?

| sukin a răspuns:

Pentru mine imaginatia este lumea in care totul este asa ca si cum tiai dori sa fie...imaginatia mai inseamna lumea fara minciuni, fara vorbe in plus doar adevar.Imaginatia o pot asemana cu soarele ce este pe cer chiar si atunci cind ploua, nu se teme de ploaie caci este puternic...happy