| dollydee a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi fericirea?
Sau... daca vreti sa spuneti, cateva momente in care v-ati simtit extrem de fericiti si de ce?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ma feresc ca dracu de tamaie de fericirea extrema, locuiesc pe linga o sectie a spitalului Gheorghe Marinescu Nr. 9 si vad mereu pe acolo fericirea maxima.

| Vizitiul a răspuns:

O sa fac o comparatie puerila, comparatie din care-ti poti da seama cum sta treaba cu fericirea. La fel ca apa, fericirea e indispensabila unei vieti normale. Nici apa nu-ti trebuie in fiecare clipa, la fel si cu fericirea. Noi o vrem multa si intensa, dar asta inseamna distrugere involuntara. Atunci cand ti se face sete, bea-ti cantitatea necesara potolorii setei si pe urma incearca sa mai inghiti inca un pahar (surplus). Sa-mi spui daca ti-a priit. Ceva similar se intampla si cu fericirea suprema, in final...

| AvalohAlyn a răspuns:

Fericirea este unul dintre elementele cele mai importante din viata unui om alaturi de sanatate si credinta. Fericirea este starea ideal, idealul la care vrem toti sa ajungem, ne-o dorim.Este starea pentru care toti luptam si ravnim dar care dureaza prea putin.

| Amaliutss a răspuns:

Fericirea pentru mine e un sentiment ft placut, dar cand ii vn vremea skde, la mine km tot timpul sunt fericita ptc nu am fost creata pentru a fi supi sau nervoasa ceva de genu...pai sunt extrem de fericita cand aflu o veste buna, cand castig ceva, merg undeva unde mi-am dorit in totdeauna sa merg, cand iau o nota buna:X,"De Ce?"ptc atunci vn vremea fericirii sh trm sa fiu fericita, doar nu ai vrea sa plang cand iau o nota buna, ptk e shcris undeva ca eu sha fiu fericita toata viata mea... fundita?:X:X, ti pup:*

| Diana_9123 a răspuns:

Buna. Fericirea vine din lucruri simple. Momentele in care ii ajuti pe ceilalti, clipele petrecute alaturi de cei dragi iti aduc fericire. Fericirea poate sa tina tot timpul, daca nu te lasi coplesit de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine fericirea este un moment care trece imediat. am multe momente fericite.
ex : ziua mea, revelionul, craciunul, cand l-am cunoscut pe pr meu, cand mi-am facut cont pe un joc pe care il vroiam mereu, cand am castigat multe jocuri pe pc,. de ce? imi plac sarbatorile pentru ca la Craciun primesti cadouri de la parintii, la revelion treci un an in care ai ras, ai plans, te-ai impacat, te-ai certat etc. cand l-am cunoscut pe pr meu am fost fericita pentru ca este pr meu nu?, de ziua mea mai implinesc un an. hai sa nu mai lungesc ca nu ai tot timpul sa citesti asta. fericirea e frumoasawinking dar trece scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decât să încercăm să o definim, mai bine am căuta-o în noi!
Viaţa ţi se poate schimba de la o oră la alta.Nu ştii niciodată ce se poate întâmpla... Aşa că ar trebui să fim fericiţi, de exemplu, dacă noi suntem sănătoşi, dacă persoanele la care ţinem sunt bine şi sunt alături de noi sau pentru faptul că trăim!

| Haaaa a răspuns:

Pentru mine asa zisul moment de "fericire" e o frica pentru ca stiu ca dupa acel moment va urma ceva foarte raulaughing App si un moment de maxima fericire a fost cand am aflat ca am luat locul 2 pe oras la o olimpiada... dar apoi partea rea a fost ca la etapa urmatoare e ca nu am stiut sa rezolv nimic laughing deci...

| wertb a răspuns:

Pentru mine reprezinta starea pentru care ma pregatesc continuu. De fapt si pregatirea asta si intrevederea posibilitatii de a deveni mai fericit, implica la randul ei fericire.

| Bundjy a răspuns:

Adevarata fericire e probabil bucuria sufletului, linistea constiintei nemustrate pentru anumite fapte regretabile, trairea vietii cu folos si in dragoste cu cei din jur, pretuind fiecare clipa cu cei ce ne sunt dragi si-i iubim, deoarece totul e trecator, iar dragostea, sanatatea, persoana iubita, parintii is o raza de lumina, care, din pacate, nu-i permanenta. A fi fercit asi mai spune ca inseamna sa traiesti o viata demna de om, fiecare zi traind-o ca pentru ultima oara, luind din ea totul la maxim, astfel ca fericirea noastra sa fie constanta, necatand la timpul de afara...

| cristinutza2000 a răspuns:

Fericirea e un moment care il asteptai de mult. dar asa cum zice anonimul, trece repede.

| cristinutza2000 a răspuns:

Trece foarte repede pentru mine un moment de fericire