| Nume6 a întrebat:

Sunteţi fericiţi? Ce reprezintă pentru voi fericirea?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant ocazii cand ma chinui sa imi mentin fericirea

| IsabelaIssa a răspuns:

Fericirea pe scurt înseamnă iubire. Iar pentru a atinge fericirea, iubirea trebuie să fie necondiționată, cam așa cum i-o oferi copilului tău. Sunt fericită pentru că trăiesc cât de mult pot în prezent, mulțumesc pentru tot ce am. Fericirea o găsești în lucruri mărunte ce le faci din iubire către orice și oricine, oameni, plante, animale. Deci tot iubirea... Fericirea nu depinde de alții dar nici de lucruri materiale ci de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un termen vag. Nu este echivalent cu a te simți bine, că nu te poți simți tot timpuil bine, asta este exclus. Fericirea este o stare ldeală pe care o cauți. După ce ești fericit prea mult timp, cauți altceva, căci te-ai plictisit. Ca la box. Ai luat o bătaie cruntă 9 reprize. Dar l-ai terminat cu un pumn. Ai învins. Ești fericit. Apoi stai o lună în spital să îți vindeci vânătăile la ochi.

| Drimmero a răspuns:

Sanatatea e fericirea cea mai mare, daca nu o am, parca nu mai sunt lucrurile la fel pentru mine.

Alternez in stari, ba sunt foarte fericit, ba sunt apatic si fara chef de nimic si de nimeni, cu siguranta dupa pandemia asta voi fi mult mai energic si cu chef de viata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da. Faptul ca vreau sa fiu fericit, ma face fericit.
More or less...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
O emotie, prefer sa o simt, nu sa. definesc.

| Justme32 a răspuns:

Foarte bună întrebare : a fi fericit pentru mine înseamnă a fi lăsat în pace să mă plimb să socializez