| Nicole_8066 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi FERICIREA? Ce va face cu adevarat fericiti?

15 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pentru mine fericirea e alcătuită din bucurii mai mari ori mai mici, aşa cum boabele de strugure formează un ciorchine... Să n-am nimic altceva de făcut decât să stau şi să citesc o carte interesantă, un film bun, o cafea şi-o bârfă cu prietenele mele, o zi de leneveală în pat cu cine mi-e drag, o goană îndrăcită prin apartament cu motanul, o poezie care mi-a ieşit aşa cum îmi doream, curcubeul după ploaie, mirosul îmbătător de regina-nopţii la fereastra mea, cactuşii înfloriţi... Fericirea apare atunci când înveţi să te bucuri de toate minunile mărunte din viaţa ta.

| Razvan a răspuns:

O companie placuta. O persoana care sa stie cand sa taca. Dar de unde asemenea oameni cand toti vorbesc, vorbesc, vorbescno talking

| Deyutza a răspuns:

Pentru mine fericirea este ceva nemaipomenit si poate ca inca nu am simtit fericirea la maxim...sa iubesc si sa fiu iubita ma face cu adevarat fericita!(am scos si o rima cu astalaughing)

| BlueEyes a răspuns:

Fericirea pentru mine inseamna "iubire", nimic nu ma face mai fericita decat iubirea primita din partea parintilor, a iubitului si a prietenelor :X

| George1510 a răspuns:

Fericirea este o senzatie nemaipomenita care trebuie traita la maxim...
Cel mai fericit sunt atunci cand stau cu prietena mea :X:X:X

| Lenush a răspuns:

Fericirea? un cuvant greu de definit.
cred ca in primul rand sunt fericita in fiecare dimineata pentru ca a rasarit soarele si asta cred ca imi da putere sa merg mai departe si imi spune ca TRAIESC ...inca
ma mai face fericita cam fiecare om pe care reusesc sa il fac sa zambeasca pentru ca " o zi fara sa zambesti e o zi pierduta"
sunt fericita cand vad ca in viata mea e totul ok, sunt alaturi de parintii mei, fratele si surorile mele ma adora, am un prieten care are incredere in mine iar eu am incredere in el si nu in ultimul rand prietena mea cea mai buna, e fericita...
nu cred ca mi-as mai dori altceva.
asta cred eu...
paaa
Lenu

| allyxo a răspuns:

Fericirea nu se poate exprima in cuvinte. Fericirea este cel ai frumos sentiment. Ce ma face pe mine fericita? Ca traiesc.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Fericirea apare, dupa parerea mea, in orice moment al vietii.Esti fericit cand primesti o veste buna, esti fericit cand meritele iti sunt recunoscute, esti fericit cand te plimbi, te joci, esti fericit cand bei o ceasca de cafea, alaturi de un prieten drag.

| Bubu9110 a răspuns:

O floare care are multe petale care nu se ofilesc. Ce ma face fericita? Hmm... sa petrec cat mai mult timp cu prieteni, sa dau chef de chef toata ziua laughing. Multe.

| ionika17 a răspuns:

Pentru mine fericirea inseamna, iubirea primita din partea iubitei:X

| Andreea_3863 a răspuns:

Sa ma inteleg mai bine cu sora'meahee hee

| Smoke_7892 a răspuns:

Sunt fericita cand ma plimb cu rolele sau cu bicicleta cu prietenele:Xcand ploua, cand povestesc amintirilehappy
in momentul asta as fi cea mai fericita daca prietena mea cea mai buna s-ar vindeca de cancerstraight face

| stuffhappens a răspuns:

Sa am succes la ceva

| scumpik010 a răspuns:

Penrtu mine FERICIRE=ZAMBET, STARE DE BINE, debinde de inconjurari, de starea de spirit pe care o au persoanele aflate in preajma, ele itipot transmite energie pozitivahappy sau negativasad

| ELisa_5561 a răspuns:

Eu inteleg asa: fericire=libertate->sa nu depinzi de nimeni si sa ai libertatea sa faci ce vrei tu, fara sa te traga nimic inapoi.Sa simti ca traiesti! Consider ca esti un om fericit cand esti multumit cu persoana ta, asa cum esti si daca esti cu cineva drag care sa te aprecieze...cu,care sa imparti fericirea ta, e si mai bine!