| Labirinth a întrebat:

Ce s-ar intampla daca fiecare om ar spune lucrurilor pe nume, indiferent de conjunctura?

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

N-am mai fi oameni!

| Labirinth explică (pentru Vizitiul):

Problema este ca, a fi om implica mereu astawinking

| Vizitiul a răspuns (pentru Labirinth):

Daca ar fi asa, n-ar fi o problemawinking.

| FucktheSystem a răspuns:

Am trăi într-o lume de oameni direcți iar cei slabi ar avea de suferit.

| NuDauFunda a răspuns:

Contrar aparentelor, eu cred ca lumea s-ar distanta si mai mult, in loc sa se apropie. Misterul ne atrage, iar adevarurile sunt uneori prea dureroase.
Oricum e prea utopic ca sa aiba rost sa meditam asupra ideii big grin

| Labirinth explică (pentru NuDauFunda):

Misterul ne atrage, recunosc. Dar minciuna, ce ne facem cu ea? Misterul nu implica automat minciuna.

| NuDauFunda a răspuns (pentru Labirinth):

Am vrut sa spun ca prin firea noastra preferam sa nu aflam totul exact asa cum e. Tu nu vorbeai de minciuna, ci de a spune lucrurilor pe nume.

| Labirinth explică (pentru NuDauFunda):

Nu mai raspund! Site-ul asta de rahat nu-mi permite sa postez in timp real. Imi tot arata erori. Ce mama dracului de site este?

| VladSilviu a răspuns:

Sar curata lumea de curve ca voi!
Eu oricum spun unui om ce cred despre el fara resentimente sau alte treburi de genu asta, si ma doar in p.a de ce crede el, sau restul. in mintea mea am spus adevaru si asta ma face sa merg mai departe cu o nepasare totala happy

| Remus82 a răspuns:

S`ar obisnui cu lucrurile spuse pe nume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-am adapta, chiar si numai din necesitate. Oamenii au nevoie unii de altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu spun lucrurilor pe nume.chiar si aici pe TPU.nu sunt chiar domnul popularitate din cauza asta.dar dorm bine noaptea cum spunea cineva tot pacilisea.

| corny04 a răspuns:

Atunci am trai intr-o lume in care se spune numai adevarul, ceea ce ar fi bine pe de o parte...insa unii oameni se supara de adevar...asa ca poate ar fi mai bine ca unele lucruri sa le tinem doar pentru noiwinking big grin

| Labirinth explică (pentru corny04):

Ce-i determina pe unii sa nu accepte adevarul?