| Flavianadx a întrebat:

Ce sunt pasapoartele biometrice? Era in trecut o nebunie conspirationista... de ce erau controversate?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Astea sunt:

https://botezatu.info/......biometric/

"de ce erau controversate?"

pentru că suntem o nație imbâcsită cu religie și ignoranță

| mihai69 a răspuns:

1. Pașapoarte cu cip, care conțin și alte date decât cele tipărite (amprentele de exemplu).
2. Degeaba. Sau din prostie.

| doctorandus a răspuns:

Din cauza unui calugar cu schizofrenie paranoida.

| Zuzu1991 a răspuns:

Se considera nazism sa imi iei amprentele sau ADN-ul si sa il bagi intr-o baza de date

| goguPatent a răspuns:

Sunt pasaporate care contin si date digitale nu doar tiparite.

De ce erau controversate? Ca mereu exista unii care se opun tehnologiei pentru ca nu o inteleg.

| Bluestar15 a răspuns:

Au fost controversate fiindca unele grupuri de interese au pornit aceasta teorie a conspiratiei ca mai apoi tot acele grupuri de interese (in special din stanga politica plus grupuri de interese asociate Rusiei) sa dea vina pe crestinii romani cum ca vezi Doamne sunt ignoranti si se iau dupa teorii ale conspiratiei. Strategie clasica de manipulare a opiniei publice, asa cum cei care fabrica vaccinuri pentru covid au scos ideea ca suntem cipati prin vaccinuri, ca apoi tot ei sa strige ca oamenii care se opun vaccinurilor (cu motive reale: din cauza efectelor adverse grave precum miocardite, trombocitopenii sau altele) sunt ignoranti si cred in povestea cu cipurile, cand de fapt cei care se opun vaccinarii sesizeaza in mod corect ca vaccinurile sunt mai periculoase decat covidul (covidul a ucis in Romania anul trecut 227 de oameni, pe cand numai in 6 luni de la vaccinuri au murit peste 1.000 de vaccinati plus cati s-or mai fi imbolnavit de miocardite sau alte afectiuni).

| Flavianadx explică (pentru Bluestar15):

In 6 luni 1000 de morti de la vaccin? De unde stii asta?