| GulDan a întrebat:

Ce ziceti de furtuna solara care va lovi pamantu in 2013? Si care credeti ca sunt pagubele..acum sa ne dam si noi opinia nu numai expertii.

28 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Furtuni au fost, furtuni sunt inca.
Probabil ma voi interesa cand anume va avea loc si, cu o seara-nainte, voi intra intr-o benzinarie de-a lui Patriciu, sa-i spun de la obraz ca-i un bandit, pe fondul tensiunii nervoase de dinainte de furtuna, desigur.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Dacă se vor sincroniza şi cu fazele Lunii, e grav. : ))
Recomand o excursie pe Marte. : ))

| Lizzu a răspuns (pentru NOname):

laughing

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

In principiu, furtunile au 2 variante: fie ne ocolesc, fie ne nimeresc dar pe Patriciu nu-l vad bine, ca pe mine inainte de furtuna asa m-apuca revolutiaaaaa...

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Mie-mi spui? : ))

| Andrei7520152 a răspuns:

Expertii de regula nu-si dau cu opinia. De obicei sunt impartiali si ne ofera niste date. De aia sunt experti, altfel orice habarnist isi poate exprima 'parerea' fara aiba cel mai mic habar despre ce vorbeste dar se crede in masura sa ne spuna cum e treaba laughing

| Dreamer a răspuns:

Pai daca ar fi sa fie stim ca dureaza aproximativ 8 minute pana ce radiatiile electromagnetice ajung pe pamant. Daca furtuna este foarte puternica in primul rand ar trebui opriti satelitii temporar pentru ca la TV nu ar avea timp ca sa anunte sa inchidem si noi aparate electrice, uzine, fabrici etc.....asta inseamna scurtcircuite la greu, incendii, urmate de furturi, foamate, intuneric si probabil ucideri...ne-ar lua 4-5 ani sa ne revenim.

PS: Asta ar fi cel mai rau scenariu...

| valentingb a răspuns:

O sa murim! Am bagajele facute din decembrie 2012 happy!

| CarlaElena a răspuns:

O sa fie la fel de rau cum a fost a fost anul trecut, in decembrie. Bafta cu asta!

| VadTot a răspuns:

Aceste furtuni sonale sunt niste fenomene aproape normale care au loc in fiecare an.Deci pagubele sunt zero!

| NevastuicAaA a răspuns:

Au mai fost furtuni solare si anul trecut si inca si mai mari.
Deci...ce s patim? Probabil iar seceta, se topesc ghetarii...

| RAY a răspuns:

Basme,pamantul e mereu lovit de asemenea furtuni solare de aia si are o protectie electromagnetismul care ne protejeaza fb

| GulDan explică (pentru RAY):

Serios?laughing cu fb chiar e adv sau ai zis la caterinca?

| Lizzu a răspuns:

"Ce ziceti de furtuna solara care va lovi pamantu in 2013? "

A, deci din nou se pune frica si teroarea in populatiewinking Nu a mers cu apocalipsa in 2012, si nici cu calendarul mayas, acum vine randul furtunii solare in 2013. Grozav.

Abia astept happy
Ma intreb cat vom mai trai asa ca niste oi la taiere

| suffarstar a răspuns:

Astea-s inventate sau exagerate pentru a prostii masele.Si cand sfarsitul va veni cu adevarat, multi vor crede ca de fapt e o inscenare si nu vor lua in seama advertismentele. Zic si eulaughing.

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru suffarstar):

Si chiar de le-ar lua, ce rost are. Se numeste sfarsit cu un motiv, nu ai unde te ascunde.

| suffarstar a răspuns (pentru WhiteWolf7):

Da,cand natura se razbuna, noi nu prea avem ce face.happy

| Lizzu a răspuns (pentru suffarstar):

"Si cand sfarsitul va veni cu adevarat, multi vor crede ca de fapt e o inscenare si nu vor lua in seama advertismentele"

Tot ce e posibil.

| suffarstar a răspuns (pentru Lizzu):

happy Sper sa nu se ajunga la asta.Dar cine stie ce aduce viitorul?

| Lizzu a răspuns (pentru suffarstar):

Stii? Ajung incet -incet la concluzia ca nu trebuie sa ne facem griji pentru viitor. Viitorul se construieste pas cu pas, treapta cu treapta, si nu toata scara deodata.
Daca traim in prezent cu frica de viitor ...nu stiu cat mai putem constientiza prezentul.

| suffarstar a răspuns (pentru Lizzu):

Da asa e, prefer sa visez la un viitor frumoshappy.

| TheStory a răspuns:

Pagubele vor fi imense.
In primele zile va muri 10% di populatia lumii.
Si cred ca se va ajunge si la canibalism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa nu fie prea puternica.Chiar daca nu ne afecteaza direct, ca persoane, are impact asupra noastra, a tuturor si a planetei.

| KenVyQ a răspuns:

Ce daca? Daca astrologii si savantii astia sunt prea fraieri ca sa opreasca asta, sigur o sa murim.Tot din cauza noastra stratul de ozon s-a subtiat.

| fastXandXcurious a răspuns:

Furtuna solara nu ar fi trebuit sa distruga pamantul sin in 2012? asteas doar povestii de speriat oameni si sa-i faca sa cumpere mai multe buncare laughing

| Răspunzătorul2000 a răspuns:

Eu o sa ma inchid in beci unde am bautura si ma dopare undeva de voi.

| nikon1996 a răspuns:

Sunt mai multe consecinte din urma unei asemenea furtuni, unele dintre ele sunt:preturbatii in telecomunicatii.Gps,diferite efecte secundare pe plan mondial, furtunele au efelcte si asunpa omului, dar poate si sa murim cu totii in urma unei furtuni solare