| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cele trei tipuri somatice edomorf, ectomorf si mezomorf sunt mostenite genetic de la parinti. De exemplu tata e mezomorf atunci ci baiatul va fi si el mezomorf sau va fi ca mama endomorf.

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

laughing. Tata nu e mezomorf, stii de ce? Niciunul dintre noi, oamenii, nu avem doar 1 singur tip somatic. Avem predispoziție din cel putin 2, daca nu toate 3. Sunt irelevante, daca esti slab si mănânci din an in paști nu esti ectomorf, doar nu mănânci suficient. Dacă te "ingrasi si cu apa", dar in realitate bagi in tine toate rahaturile si stai toata ziua la pc sau dormi, ghici ce? Nu esti endomorf, doar ai un stil de viață foarte prost.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebare sau afirmatie

| tal4556 a răspuns:

Probabil ca mama dar oricum e BINE