| feli79 a întrebat:

Va veni sfarsitul lumi in 2012?

Răspuns Câştigător
| Tlbi a răspuns:

"lumii" happy
Nu se stie.dar mai mult ca sigur, ceva o sa se intample!

apropo, nu sfarsitul lumii, ci sfarsitul timpului!

69 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da...cand va veni o sa-l vedem pe Ieti sarutandu-se cu Marioara.

| chelstone a răspuns:

As vrea sa vina. Vreau sa fie ziua, iar asteroidul care ne va lovi sa-l pot zari din departare, ca sa am timp sa-mi pun ceva elegant pe mine, sa deschid o sticla cu sampanie, sa-mi instalez fotoliul cu fata catre fereastra si sa savurez momentul. Ar fi o dovada ca dumnezeu nu exista.

| Dumnezău a răspuns:

Va veni sfanta si preacuvioasa sticla de jinars!

| mgtow a răspuns:

Nu se stie cu exactitate.

| ZvT a răspuns:

Categoric da... poate si mai repede.Am visat eu aseara... Asa ca dragi copii, gustati viata cu bune si rele ca mult nu mai aveti. Trebuie sa fii prea naiv si religios sa crezi in asemenea aberatii.

| ShowTim3 a răspuns:

Sfarsitul mustelor de balta. Normal, ca nu va fi sfarsitul lumii, sfarsitul lumii in 2012 a pornit de la un handicapat de film happy si sunt subiectul ideal pentru televiziuni, deoarece se uita toata lumea la asta.
Nu va fi in 2012, a mai fost si in 2001 si in 2004 si pe 6-6-2006winking in luna asta se spunea ca va incepe al 3-lea razboi mondial... nu vad nici un elicopter sau avion care survoleaza deaspura orasului si nici nu aud bombe atomice happy...

| BubblesDoubleS a răspuns:

Sarcasmul meu cere prioritate.hee hee :
Doar in cazul in care se imbata dumnezeu si da cu picioru' in" noi.
"Ma rog ".happy Sfarsitul intergii lumi poate fi. Desi nu ma refer la cea apocaliptica in care vine Domnu' Doamne si ne judeca.
Sfarsitul lumii poate di si o catastrofa naturala, atomica etc...

| 13 a răspuns:

Uita-te la Documentarul Zeigeist si o sa intelegi ce inseamna sfarsitul timpului.O sa intelegi originile religiei si multe alte lucruri la care ne supunem desi nu ar trebuihappy

| tsevaoth a răspuns:

Nu!

| Catheryne a răspuns:

Nu vom sti niciodata daca va veni sau nu in 2012 pana nu va veni anul respecti. Degeaba ne batem noi capul ca tot nu vom afla ceva concret pana atunci. :) Uite cateva documentare extrem de interesante daca te intereseaza acest subiect. Uita-te pana la capat mie mi s-au parut foarte interesante: http://www.youtube.com/watch?v=-JOG-AhCxXE&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=9fLSX22SQJs&feature=related

| MescaMascalina a răspuns:

Nup. Calendarul Mayas se termina in 2012 dar nu exista vreo baza religioasa. Este adevarat ca traim in ultimele zile, insa numai Dumnezeu stie cand va veni, Biblia spune ca va veni ca un hot. Avand in vedere ca toata lumea se asteapta sa vina in 2012 n-ar fi prea surprinzator, nu?batting eyelashes Mai e putin, dar nu e in 2012:*

| OmletteDuFromage a răspuns:

Face'ti repede o groapa si va-scundeti acolo, ca poate scapati de sfarsitu lumiirolling on the floor

| papusikatha a răspuns:

Se spune ca nici ingerii din ceruri nu stiu cand vine sfarsitul lumii, numai Dumnezeu stie.

| Eღilia62 a răspuns:

Nu prea cred.Doar pentru ca mayasii aia n-au continuat calendarul pana la infinit nu insemna ca vine,cred ca se plictisisera si ei sa tot faca calendar si s-au oprit.
Cat despre alinierea planetelor sau nu stiu ce schimbare de poli,nu stiu ce sa zic, probabil ca vor avea loc schimbari majore a climei, dar sper ca nu.

| cksajbkb a răspuns:

multă lume crede că data de 21 decembrie 2012 constituie capătul calendarului mayaş, acest lucru este greşit. Această dată reprezintă doar finalul celui de-al 13-lea baktun, un ciclu al timpului. Mayaşii foloseau mai multe cicluri temporale, iar baktun-ul, ce măsura 144.000 de zile (puţin peste 394 de ani) era doar unul dintre ele.

Alte cicluri folosite de mayaşi sunt katun (care reprezintă 7.200 de zile) sau piktun (echivalentul a 20 de baktunuri). Un alt ciclu folosit de mayaşi este acela de 18.980 de zile (52 de ani), denumit "rundă calendaristică" de către experţii în cultura maya.

Calendarul poate exprima orice dată din viitor şi din trecut, fiind infinit. De altfel, există inscripţii mayaşe străvechi ce menţionează evenimente ce au loc mult după aşa-zisa apocalisă din 2012.

| cksajbkb a răspuns:

Nu cred ca in 2012 cred ca atunci cand justin bieber va face un copil va veni sfarsitul lumii pentru ca el va fi antihristul!

| Eka7Lyzza a răspuns:

Nu. Nu a venit nici pana acum si oamenii de stiinta au spus asa in fiecare an; 2002. 2003. 2004. pana in prezent. Asta este fix un subiect de discutie pentru cei de la Tv.
succes:*

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Dumnezeu ne programeaza el face cinste cu plecare in cer!

| hummer24 a răspuns:

In nici un caz, in nici un caz, 2012 e marketig pentru cine stie cunoastewinking

| UnZambetPentruToti a răspuns:

Daca crezi in dumnezeu va veni sfarsitul agoniei... crizei etc daca nu crezi... poate va veni sfarsitul lumii

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

O sa vina si justin bibar in Romania in 2012?

| 2PacalypseNow a răspuns:

Da sigur nu pune botu la asa ceva starsitu limii trebuia sa fie si in 2009 1998 95 etc etc.chestile astea sunt facute ca mass media sa stragna bani gen 2012 filmuwinking si multe alte chesii

| Hikari a răspuns:

Imi pare rau, dar nu iti pot da un raspuns clar. Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii. Nimeni nu poate decide in afara de El!
Sper ca ai inteles raspunsul meu!winking
Succes!happy

| florina200 a răspuns:

Sfarsitul lumi nu poti sti cand va veni

| daηă a răspuns:

Da.Asa cum a venit si in 2009laughing

| MaeRiAh a răspuns:

laughing)laughing)
eu una nu cred treaba asta dar o sa vedem atunceatongue

| Magoo88 a răspuns:

Intrebare fara raspuns. Degeaba ne dam noi cu parerea ca niciunul nu stie sigur daca va veni sau nu sfarsitul lumii.

| Pawy a răspuns:

Nu cred:-J

| RemovislavKebabovic a răspuns:

As vrea eu...