| iKronstadt a întrebat:

Cine dirijează viața omului? De ce o face, sau nu?

27 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Zeul Ban, ma gandesc; caci nu-mi mai pot inchipui o lume fara el.Vezi bine ca sunt o multime de contestatari ai lui Dumezeu, ai diavolului, ai destinului sau chiar ai genelor primordiale ce ar putea suferi mutatii.Dar toti se inchina zeului amintit si-si construiesc viata in functie de el...

| mgtow a răspuns:

El cu mintea proprie si-o face in functie de cum gandeste. Tu poti manipula realismul daca cunosti legea atractiei si iti faci viata prin niste fantezii mintale care devin realitate.

| Dreamer a răspuns:

Viata omului o dirijeaza Lionel Messi. De ce o face?! Asta se intreaba si el dar Nike ii spune :,, Just Do It! '' deci n-are incotro happy

| Anecherry a răspuns:

Unii si-o dirieaza dupa bunul lac, altii si-o lasa dirijata de altii. simplu. de ce? de lene probabil.

| Hmmmm a răspuns:

Un nesimtit surd care face pe orbul cand se loveste la cap, si totodata, o vulpe cu blana de urs, care ciripeste asemenea unui papagal de oras la cota 7000. Adica eulaughing!

| iKronstadt explică (pentru Hmmmm):

E clar și cu tine laughing Băi Cire, cei de la compania unde lucrezi, ca să-ți asiguri un trai decent, nu te trimit la controalele alea periodice?winking

| Hmmmm a răspuns (pentru iKronstadt):

Nu, tovarase! Cica-s un caz pierdut, inca din clipa in care am crezut ca-mi pot asigura un trai decent.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maestrul papusar.

| Aneurysm a răspuns (pentru anonim_4396):

Metallica fan?
~da din gene ca o fata si ranjeste~

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Aneurysm):

Nirvana fan?

| Aneurysm a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Da. Mare.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Aneurysm):

Ok, atunci imi poti explica versurile din "Aneurysm"? Nu am reusit sa le inteleg, Kurt a fost un geniu.

| Aneurysm a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Stiu c-a fost un geniu. Pai din ce zice biografia sa, am inteles ca a fost scris pentru prietena sa, Tobi Vail (au fost impreuna, inainte ca (,) Kurt sa se casatoreasca (,) cu Love), mai ales faza ai cu "Love you so much it makes me sick". Atat am gasit deocamdata...

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Aneurysm):

Ok, multumesc oricum pentru raspuns!

| Aneurysm a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Okay dokay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca destinul.Fiecaruia dintre noi ne-a fost scris cate ceva.De exemplu, poate ca mie mi-a fost scris sa raspund la intrebarea asta! laughing rolling on the floor

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

laughing Păi, cine te programează, cine îți face softul?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moama, am raspuns primul. Iau puncte si mai cresc in ranga, pardon, ranc laughing
Apropo, acum daca Spamela Udrea a trecut in opozitie, ei cine ii mai trage corzile... adica sforile? laughing

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

laughing Te-ai scos, premiu' întâi cu coronițăwinking
Spamelei i se vor trage și cozile big grin Cine o va face? Tot ăia!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Don'dottore. El te repara sau te strica de tot, cum ti-e norocul si buzunarul. Asta daca mai ramane ceva de dirijat dupa ce a terminat nevasta cu tine.

| iKronstadt explică (pentru anonim_4396):

Dacă se apucă nevasta să termine ceva... nu cred că mai are ce repara nea felceru' laughing
P.P. Zbang! Tocmai m-am ales cu o servă după ceafă big grin Fug la frigider, să mă "repar".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte de acord cu @Spetsnaz, cel mai mult viata este influentata de cel care o decide, dar si de cei din jur ce pot influenta.Dar pe plan mai mare cu toti stim ca nu conduce omuletul ala care se da smecher ca este el cine stie cine oh go on sunt multi in spatele lui. Daca masi lua din ce am citit mai demult. asi putea face o teorie cu Inuaki si Annunaki laughing. Pentru niste omuleti asa mici ca noi, care nu prea stiu multe si au viata aia cu dileme noi o cam dirijam.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Din ce punct de vedere? Poti trai in iluzia ca totul este facut doar din propria ta dorinta fara a fi monitorizat sau poti accepta adevarul ca cei ce invart banii (deci bancherii, in special cei evrei) sunt cei ce ne controleaza, ne lasa libertatea de a face ce vrem, insa nu fara stirea lor. Sunt un fel de demiurgi ai lumii materiale ( mai curand a celei financiare).

| xsl33t a răspuns:

Dirijoru' cu bastonu

| Grigorie_Darius_1995 a răspuns:

Illuminati

| iKronstadt explică (pentru Grigorie_Darius_1995):

Hm, părerile sunt împărțite. Cică, ar fi unii mai puternici decât eiwinking