| anonim_4396 a întrebat:

Cine-i flexibil conduce lumea, cine nu, executa. Adevarat? De ce?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E adevarat pentru ca oamenii-cameleonii sunt mereu pe posturi de conducere datorita maleabilitatii.De aceea e ierarhia sef-angajat

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Adevarant pentru ca relationam cu oameni, care nu sunt la fel, asa ca trebuie sa te comporti cu fiecare ca atare, sa te mulezi dupa fiecare pentru a-ti atinge targeturile!

| lora_9285 a răspuns:

Cei flexibili isi misca tentaculele capacitatii in toate directiile.Asa,sunt mereu apreciati si dau dovada ca sunt capabili sa conduca. Da, este adevarat! Pe cand, cei inflexibili stau in banca lor neobservati de nimeni si raman la indeplinit ordinele.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Cel inflexibil nu va accepta niciodata o parere diferita de a lui...si atunci va executa tot ce`i sta in cale, doar pentru faptul ca nu este in tandem cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevar graiesti tu, Doamne! Executa cei care nu pot sa se adapteze la situatii noi, care nu sunt creativi si n-au solutii spontane pentru neprevazut. Stiu doar sa reproduca dupa desen. Conduc ceilalti, care is mai desteptuti si novatori.
Porunceste, Atotputernicule!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu execut fara sa ma comande nimeni.si nici nu ma conduce nimeni.sunt cat se poate de liber.cine a spus asa ceva avea probleme de personalitate. iar adevarul e relativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba dumnezeu! Flexibilitatea asta de care faci precizare este caracteristica barbatilor ce "iubesc" barbati, iar daca esti miop si nascut in aprilie te-ai dat dracu.Stii Toma Caragiu spunea "dracu e alb nu negru "asa ca ia aminte ca sigur colaboreaza cu tine in vis(dracu cel alb)

| cristim24 a răspuns:

In primul rand eu nu cred in dumnezeu. Dar pseudonimul tau este treaba ta. Iar intrebarea ta cred ca este pusa dupa o noapte de betie. N-are nici umor nici esenta. Apuca-te de sah.