cami
| cami a întrebat:

Cine-i in zodia fecioara? Cum va caracterizati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mama mea e zodia fecioara
e o fire foarte puternika si ii place curatenia

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Eu sunt Taur, dar am ascendent in Fecioara.Caracterizare? pai uite-te in oglinda, o sa ma vezi si pe mine :*

| fabiola a răspuns:

Eu.Ambitioasa,orgolioasa,foarte sensibila, responsabila, imi place lucrul bine facut si dus la finalizare, exagerata uneori.Cu aceste trasaturi si castigi dar si pierzi in egala masura, asta poate ca sunt aproape de zodia balantei(de fapt sunt ultima fecioara...ca zi-ca sa si glumesc pe tema asta)

| BUBULINA a răspuns:

Eu nu cred in zodiac
straight face

| yadora a răspuns:

Fecioarele sint practice, indeminatice, eficiente, metodice si atente la detalii. Exceleaza prin exactitate si precizie. Dispun de inteligenta, de spirit critic si de observatie, toate orientate catre activitati lucrative. sint pragmatice, modeste, discrete, atente la sanatate, la curatenie si la igiena. De asemeni, sint foarte active mental si flexibile. Pot fi si iritabile, nervoase, prea pedante si prea critice, tocmai din cauza atentiei extreme pe care o acorda detaliilor. Nativii din Fecioara au deseori un git lung si frumos si pot fi neglijenti in legatura cu unghiile. Le sint potrivite activitatile in care se pot folosi de spiritul practic si metodic: profesorat, psihologie, asistenta medicala si sociala, stiinta si tehnologie, programare, contabilitate, secretariat, inspectie. Astrologia medicala acorda Fecioarei intestinele si digestia. Se afla sub imperiul planetei Mercur, desi exista unele controverse in acest sens.

| soricica a răspuns:

Fecioara este prietenul meu...hai sa-l caracterizez un pic...foarte pretentios, exigent, ii place curatenia, diplomat, protector, critic [foooarte critic, dar nu intotdeauna], ce sa mai insir atatea cuvinte... te surprinde la fiecare pas

| urbanghost a răspuns:

Ullyse si eu sunt LEU, dar mie imi plac fecioarele (fete), daca tu ai alte orientari e treaba talaughing Si acum, sa revenim la subiect : Femeia Fecioara

Ca si barbatul Fecioara, femeia Fecioara nu va avea mari pasiuni. Partenerul pe care il alege, ii va deveni sot, intr-o uniune sincera si durabila.
De obicei, femeia Fecioara este o persoana ordonata si pretinde din partea partenerului acelasi lucru. Este o fiinta idealista si doreste un barbat perfect, curat, fara vicii.

| ullyse a răspuns:

Eu sunt leu si imi plac fecioarele baieti ( suna gay, nu? happy ), fecioarele fete sunt ciudate si greu de inteles, plus ca sunt mofturoase si intepate ( unele )!

| eu_4161 a răspuns:

Tatal meu este fecioara...si strabunica mea la fel...
sa spunem doar de tatal meu:
e puternic si glumet... ii place fotbalul si multe alte lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fecioara. Sunt adolescenta laughing Desi sunt asa mica, multa lume mi-a zis ca gandesc precum un adult. O fi zodia de vina? Nu stiu dar cert este ca nativii fecioara sunt printre cei mai curati oameni, cei mai practici si foarte frumosi. Adevarat este ca sunt critici si nu le place orice, s-ar putea sa para intepati asa cum spune ullyse. Sunt cinstiti si le place dreptatea. Copii in zodia asta au o copilarie destul de grea. Eu am avut niste crize de personalitate si acum ceva timp eram mereu in contradictoriu cu ai mei. Acum sunt mai bine din acest pct de vedere. Fetele sunt foarte pretentioase si timide uneori laughing asa ca baieti trebuie sa aveti rabdare cu ele. Cred ca am spus tot. V-am pupat :*