| gabri778 a întrebat:

Cum caracterizati zodia berbec, rac, scorpion si fecioara?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu ar trebui sa se generalizeze in privinta semnelor zodiacale, fiindca firea persoanei in cauza depinde foarte mult si de alti factori, cum ar fi ascendentul, data nasterii, mediul in care a crescut si asa mai departe. O sa spun din ce am observat pana acum la cei pe care ii cunosc.
Berbec: adaptabili, prietenosi, relativ sociabili, urasc rutina, se plictisesc repede si nu au prea multa rabdare.
Rac: secretosi, relativ introvertiti, gandesc si analizeaza foarte mult, nu isi exprima direct intentiile sau emotiile.
Scorpion: se ghideaza mai mult dupa sentimente si perceptie, in detrimentul ratiunii si logicii, visatori, oarecum deconectati de realitatea fizica, idealisti.
Fecioara: nesiguri, posesivi, cu dispozitie schimbatoare, uneori spontani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.scotty.ro/zodiac/zodiac_european/
Aici ai de toate si vezi ce iti doresti tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berbecii=Încornorați
Racii=înțepați
Sscorpionii=al dracului de veninoși
Fecioară=virgini, nu e clar?