| Superior a întrebat:

Cine poate contesta faptul ca fizica cuantica dovedeste faptul ca exista lumea imateriala?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fizica cuantica nu dovedeste ceea ce afirmi tu acolo

| Frank51 a răspuns:

Nimeni nu dovedeste nimic. Tu nici macar nu stii ce e aia fizica cuantica, daramite imateria, te rog frumos nu mai fa fizica de rusine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Insasi fizica cuantica. Pff.

| Steregoi a răspuns:

Nimeni.

| Ssssmokin a răspuns:

"Cunoscută sub numele de mecanică cuantică, această ramură a fizicii moderne încearcă să desluşească legile lumii subatomice, construind TEORII care să explice comportamentul electronilor şi al celorlalte constituente fundamentale ale materiei."
Mecanica cuantica se bazeaza pe teorii, deci nu prea cred ca o sa dovedeasca lumea imateriala.