| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate rezista mai mult ca civilizatie, cei care sunt cuceritori, sau cei care sunt pacifisti?

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bai turbatule degeaba ti-ai dat masca aia jos ca tot drac esti rolling on the floor cat priveste navalitorii nu rezista mult, isi fac de cap si pleaca, asa cum facura si cu voi la Codlea, va ciordii spitalul laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca sansele sunt egale, atata timp cat cei pacifisti nu ajung in postura cuceritilor si cat cuceritorii nu sunt asimilati de cei cuceriti. Avem exemple din fiecare categorie. Sa ne gandim doar la civilizatiile din America Latina, distruse de cuceritorii spanioli. De asemenea ne putem gandi la popoarele migratoare din Europa, care au fost asimilate de cei pe care i-au cucerit. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

@Kronstadt, mentioneaza la P.S. ca trebuie sa raspund numai a doua zi si promit ca asa o sa fac. O seara buna!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Kronstadt,oooo ce frumusel esti...esti cuceritor!
De aici si raspunsul meu la intrebare, cuceritorii vor rezista mai mult laughing

| dexro a răspuns:

Nu exista popor 100% pacifist, orice popor duce o lupta (nu exista doar cucerire armata)
Traim intr-o lume fascista ce ne corupe si pe noi ca indivizi. ce sa ii faci?

| Borgir a răspuns:

Cueritoii au un avantaj psihologic pentru ca stiu foarte bine de ce se duc sa cucereasca ceva si cred ca ar mai fi si avantajul elementului surpriza.Pe de alta parte asta nu inseamna ca din partea pacifistilor cuceritorii nu pot intampina o rezistenta acerba.Trebuie avut in vedere si posibilitatea de contopire ale elor 2 parti.

| GyeBaek a răspuns:

Ni meni nu-i pacifist fiecare natinunea a luptat sa cucereasca natiunile sunt de 2 tipuri, cuceritoare si cucerite.

| Măcrin a răspuns:

Cei care se fwt mai mult

| Măcrin a răspuns:

Cei care fac mai mult sex

| Astaeparereamea a răspuns:

daca ai frica lui dumnezeu in tine tot dracu te ia,daca esti ateu toti incearca sa te convinga sa treci in oastea domnului, cum o dai tot de-andoselea o nimeresti, ia-o cum vrei

| Mary_5158 a răspuns:

Pietrelewinking
in fine,cred ca cei pacifici,e o justificare care duce la certitudinea de a exista in om simplicitatea experientelor din viata asta amarita, din care nu ne alegem chiar cu nimic

stiu ca e un raspuns cam banal, nu sunt nevoie de critici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ioandelasal, hai dom'le! Intotdeauna "imi strici" bunatate de speculatie! Speram si eu la o "vanzoleala de idei" laughing
@mihaela31, o dau dracu' de treaba! Am tot chipul de diavol, dar nu vezi tu cum trebuie! Esti pacatoasa, de-aiawinking Oricum, mie-mi plac pacatele, in general big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

aia mai ai dracu, ce tot ne dam mari ca avem gura plina de litere, scurt si la obect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar n-or fi necuceritorii de la aproximativ 2, 5m sub pamint.

| Flory_2183 a răspuns:

Cei care au un psihic mai bun si inteligent