| Marck94 a întrebat:

Cine sunt extratereștrii? Credeți că există extratereștri?

38 răspunsuri:
| danut a răspuns:

ABSOLUT, existenta fiintelor pe alte planete este DOVEDITA Biblic. Faptul ca nu i-au contact cu oamenii este iarasi Biblic. Extraterestri NE VAD zilnic in activitatile noastre, nu au nevoie de "NAVE Cosmice" si nici de contacte fizice pentru a ne studia. Noi suntem o planeta scoala pentru univers. Unica planeta din univers pe care exista MOARTE.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ia baga la tata, unde scrie in biblie asta?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

De ce oamenii au par, si cum, a aparut rasa 'galbina'? rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru Octavian199):

Fara virgula intre cum si a.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

UNDE scrie ca Dumnezeu l-a facut pe ADAM plesuv?
Simplu, Noe a avut trei baieti care aveau fiecare "particularitati" genetice ale fiecarei rase, alba, galbena si neagra, Sigur Dumnezeu a "trasat" aceste modificari inca de la nasterea acestora, mare filozofie. Trebuie sa fi putin "redus" sa nu pricepi acest lucru atat de simplu.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Rasa neagra sa zicem ca Dumnezeu l-a pedepsit pe un fiul de al lui Noe si a ramas negru. Dar de unde a aparut rasa galbena? Si totusi culoarea ti-o da melanina rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Si melanina dispare, mai putin in zona genitala. Avem parul alb fara melanina.

| Octavian199 a răspuns (pentru Octavian199):

Scuze.Nici de pe corp nu dispare.

| SG1995 a răspuns (pentru danut):

Ai problema cu fizica boss. Vezi întregi galaxy mor, iar unele mor înainte să se nască.

| Steregoi a răspuns (pentru danut):

Ingerii umbla pe alte planete? Nu scrie in Biblie despre asa ceva. Singura planeta locuibila e Pamantul.

| danut a răspuns (pentru Steregoi):

Ingerii sunt slujitorii lui Dumnezeu, m-am referit la alte LUMI cu alti locuitori. Scrie dar nu sti tu sa citesti.

| Steregoi a răspuns (pentru danut):

Nu scrie nicaieri in Biblie despre alte planete locuibile.

| danut a răspuns (pentru Steregoi):

Si ingerii si alte fiinte din univers umbla pe MULTE planete, scrie si in Biblie DAR asa cum mai scrie si altceva: ca daca nu citesti Biblia sub influeenta Duhului Sfant, NU VEI INTELEGE NICIODATA ce scrie in Ea. Este evident ca tu te gasesti in aceasta situatie.

| danut a răspuns (pentru Steregoi):

Ba scrie dar tu nu poti intelege, nu am cum sa te lamuresc cum sunt culorile, daca esti orb.

| Steregoi a răspuns (pentru danut):

Cred ca faci misto.

| danut a răspuns:

In Biblie scrie, ba chiar in mai multe locuri (doua) dar tu trebuie sa STUDIEZI, nu sa iei mura in gura asa ca treci la citit si nu "comentat".

| danut a răspuns:

Asta NU inseamna ca acolo sunt forme de viata ci sunt zone care fac parte dintr-o mecanica cereasca necunoscuta noua microbilor ccosmici.

| danut a răspuns:

Domnule, te pui cu cel care a FACUT universul si planurile Lui?

| DeyCj a răspuns:

Nu, nu există extratereștrii.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru DeyCj):

Tre sa fi extrem de redus mintal sa crezi ca din miliardele de galaxii ale universului, planeta noastra e singura in care exista viata

| mihaicelsfant a răspuns (pentru DeyCj):

Crezi in dumnezeu?

| DeyCj a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Nu.Persoana Dumnezeu e doar o invenție a oamenilor.

| DeyCj a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu n-am spus asta!
Mă referam la extraterștrii așa cum îs cunoscuți de oameni.Normal ca exista forme de viață pe toate planetele, dar ele sunt adaptate strict acelor medii de viață.

| Hammurabi a răspuns:

Bineînțeles că existăm.
Cum să-ți spun cine suntem, că oricum n-o să înțelegi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La cat de mare e Universul e aberant sa fii ferm convins ca tu, un muritor de rand, detii adevarul suprem si stii tot ce e exista in lumea asta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Totul este posibil, daca noi existam inseamna ca si ei exista.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca exista.

| Steregoi a răspuns:

Daca ar exista extraterestrii cine i-ar fi facut pe ei? Sunt doua alternative de gandire generalizata. Prima, exista o entitate absoluta Dumnezeu fara inceput si fara sfarsit care nu a fost nevoie sa fie facuta de cineva. A doua, omul ar putea fi prima fiinta inteligenta din tot universul. A doua varianta are multe aspecte ilogice.

| Octavian199 a răspuns:

Extraterestu = o persoana sau un obiect care nu este de pe planeta noastra

| Octavian199 a răspuns:

Cred ca exista. Nici 1% din univers nu am descoperit.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti spune asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ființe nepământene. Exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa existe ceva acolo sus in imensitatea aia, cred ca daca am stii am fii socati

| Jay1 a răspuns:

Extratereştrii există!
Extratereştrii ar putea, spre exemplu, să comunice prin intermediul materiei întunecate - misterioasa formă de materie a cărei existenţă este probată doar teoretic şi despre care noi credem că are funcţia de a asigura gravitaţia necesară pentru a împiedica galaxiile şi stelele să se îndepărteze unele de altele în imensitatea spaţiului cosmic. Această formă teoretică de materie nu poate fi observată direct pentru că nu interacţionează în vreun fel cunoscut cu spectrul electromagnetic. Extratereştrii ar putea fi chiar ei făcuţi din materie întunecată şi atunci nu am şti să-i recunoaştem nici dacă ar umbla printre noi?

| AlexDarius3 a răspuns:

Nu, nu cred că există.

| gabriielaaa a răspuns:

Universul e urias iar omenirea poate a descoperit că au existat ființe pe alte planete dar nu s-a confirmat acest lucru teoretic pot exista ființe ce trăiesc la un alt fel de mediu practic încă nu-s dovezi clare.

Răspuns utilizator avertizat