| Alrawan a întrebat:

Credeti ca exista extraterestri? >: Si de ce? thinking

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu nu cred 100%,dar sunt constienta de faptul ca exista mii,miliarde de stele/planete,si exista o probabilitate destul de mare ca pe una dintre planetele existente sa existe viata,si ei poate „ne cauta", adica cerceteaza universul, dar la ce distante trebuiesc parcurse.

7 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Nu cred. Pentru că e absurd.

| d33utza003 a răspuns:

La cate stele si galaxii exista de ce nu ar fi una asemanatoare cu a noastra unde sa poata trai niste finte(superioare sau nu).da exista sigur doar ca inca nu au vrut sa isi faca simtita prezenta sau poate sunt la fel de evoluati ca noi si ink nu au aflat cum sa calatoreasca in spatiuhappy

| rororawr a răspuns:

Daaaaaaaaa.Gandeste-te ca sunt miliarde daca nu mai mult sisteme solare ca al nostru (cu o planeta locuibila).Am vazut mai demult un documentar pe discovery cum ca omul a fost o singura data pe luna.De ce? Findca cica pe parta ceallalta a lunii(noi vedem poar una din cele doua parti ale lunii deoarece luna nu se invarte si in jurul axei sale)ar exista viata(fiinte vi). Deci trage si tu concluzii.big grin

| andreeatobiy a răspuns:

Da. eu cred ca cym credem noi ca iei nu exista si ei cred aceias lucru ca noi mnu existam 1 sunt 50% da 50 % nu bff! mt

| Alrawan explică (pentru andreeatobiy):

Nu am înţeles nimic din ce ai scris tu acolo! :-s

| andreeatobiy a răspuns:

Eu nu cred 100%,dar sunt constienta de faptul ca exista mii,miliarde de stele/planete,si exista o probabilitate destul de mare ca pe una dintre planetele existente sa existe viata,si ei poate „ne cauta", adica cerceteaza universul, dar la ce distante trebuiesc parcurse.La cate stele si galaxii exista de ce nu ar fi una asemanatoare cu a noastra unde sa poata trai niste finte(superioare sau nu).da exista sigur doar ca inca nu au vrut sa isi faca simtita prezenta sau poate sunt la fel de evoluati ca noi si ink nu au aflat cum sa calatoreasca in spatiuHei. eu sicer cred ca exista ...altfel de ce sa infentat toat chestia asta... funda. cica

| cireasa a răspuns:

Hei. eu sicer cred ca exista ...altfel de ce sa infentat toat chestia asta... funda. cica