| m5789932 a întrebat:

Cine sunteti?
Pentru ce traiti?
Care este rolul vostru?

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

1) - Gheorghe Dracu din Pârlita.
2)- Să frec menta si sa bag beţe-n roate.
3)- Să trag si pe alţii după mine in acesta misiune importantă.

| EmaS a răspuns:

Rolul meu este sa fiu sotie si mama, sa simt cu cei ce plang, sa aduc slava lui Dumnezeu prin modul meu de viata.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt un om simplu,cu hobbyuri, vise, dragoste si credinta.Traiesc pentru familia mea si mai ales pentru Dumnezeu.Rolul meu e de a ma mantui, de a fi fericit, de a ajuta pe altii si de a face si pe ceilalalti fericit.
Numai bine

| harciog a răspuns:

Bai,de abia acum mi-ai pus serios de tot "mina"pe ginduri.

| MMihai a răspuns:

Un pictor post impresionist, originar din Franța, Paul Gauguin, care avea un tablou cu trei titluri de astea nu rețin cum se numea tabloul.
Paul Gauguin - De unde venim? Ce suntem? Încotro ne îndreptăm?, 1897
http://ro.wikipedia.org/wiki/Paul_Gauguin

| MMihai a răspuns:

Cine sunteți? = ce mai contează
Pentru ce trăiți? = că trăiesc
Care este rolul vostru? = cine mai știe

| CoquineNoire a răspuns:

Suntem cine suntem, traim pentru noi, avand rolul de a trai.

| miradoniz a răspuns:

Nu prea știu cine sunthee hee dar trăiesc ca sa iubeschee hee nu am nici un rol,sunt, sper, inutila

| miradoniz a răspuns:

Sper ca voi continua sa iubesc

| Laminin a răspuns:

Hey! Sunt copilul parintilor mei, traiesc pentru ca Dumnezeu mi-a dat viata asta, rolul meu...asta incerc si eu sa aflu, numa ca in ultima vreme tot ce se intampla in jurul meu ma impiedica sa vad asta.

| AG a răspuns:

Sunt eu. Traiesc pentru mine si pentru a vedea ce va fi maine. Rolul meu e rolul celei care observa de pe margine, si uneori a celei careia nu ii pasa de nimic.

| Narcis2007 a răspuns:

Sunt o adunatura de atomi,traiesc pentreu a incurca restul meteriei,rolul meu e perpetuarea speciei, daca nu reusesc inseamna ca am fost complet inutil, am fost pe primul loc la campionatul international de stat degeaba

| m5789932 explică:

Nu stii cine esti? Daca nu tu esti cel care te cunosti cel mai bine, atunci nu te mai intreb cine esti. Dar, totusi! Pentru ce traiesti? Te nasti, ca sa... Ca sa ce? Sa mananci, sa bei si sa te "casti"? Apoi sa mori?
Bine, dar care e scopul tau, care e rolul tau; ne putem lipsi de tine? Daca tu nu ai mai fi, sau daca nu ai fi existat era mai bine? Pentru ce te-ai nascut?
Am inteles, nu stiti raspunsurile la intrebarile astea. Insa vreau sa inchei tot cu o intrebare:
Dupa ce mori, unde esti / unde vei fi?

| MasterGoldX a răspuns:

Eu sunt regele, traiesc ca sa conduc, rolul meu e de a fi stapan.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sunt o persoana, una normala.traiesc pentru mine, sa ma simt bine.sa realizez ceva in viata, sa creez ceva ce nu a mai fost creeat pana acum

| cipp94 a răspuns:

Reprezint viata de pe Pamant, ca si voi.
Noi, cu totii, traim ca sa aratam ca suntem speciali...fiecare in felul lui.
Noi ne bucuram, iubim, incercam sa ne simtim bine si sa ne adaptam cand apare un obstacol. Rolul nostru e sa traim! happy

| Dee_9331 a răspuns:

Sunt Diana, mai exact, un nimeni. Pentru ce traiesc? Si eu ma mai intreb.Sunt inca mica de ani, iar la varsta mea mi se pare ca totul este asa de simplu chiar daca nu e asa cum cred eu. Rolul meu? Pai...cum am mai sus sunt mica si momentan tot ceea ce vreau este sa ma distrez. Sa fac lumea sa rada, sa ma simt bine.
Mai exact...Sunt un nimeni, traiesc pentru ca asa fost sa fie si momentan nu am nici un rol.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Sunt o pustoaica care vra sa traiasca la maxim orice clipa.chiar daca viata e putin mai grea.Rolul meu e sa pot sa ma distrez mereu, sa ii pot multumii lu` Dumnezeu pentru viata asta.

| Ineffable a răspuns:

Sunt momentul acesta, traiesc dintr-o intamplare, rolul meu e sa fiu prezenta

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Rolul meu e sa produc gunoihee hee

| aicipentrutine a răspuns:

O persoana, nu importanta pentru ceilalti, dar pentru cineva.foarte importanta...pentru a plange.pentru a experimenta.rolul? Jucarie as putea spune.pentru ca in tara asta, toti suntem jucariiwinking

| susenescu_7311 a răspuns:

St Mitza si traiesc pentru ca imi place...rolu meu e oricarewinking