| fqwaf a întrebat:

1.Care este scopul vostru in viata?
2.Pentru ce traiti?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 sa gasesc o fata serioasa si sincera
2 ca sa ating scopul asta
3 deci stiu ca n-am sal ating macar sper la ceva
de ce avem nevoie de scop in viata?

| T0T a răspuns:

Traim pentru a iubi si a fii iubiti.

| Musique a răspuns (pentru T0T):

Poate-i cam personală întrebarea, dar... crezi și-n dumnezeu?

| T0T a răspuns (pentru Musique):

Da. Ce rost are intrebarea?

| Musique a răspuns (pentru T0T):

Nu are un scop.
Eram doar curioasă de ce te-a făcut să dai răspunsul ăla. happy

| T0T a răspuns (pentru Musique):

Nu m-a facut Dumnezeu. Fii sigura. Puteam sa fiu si ateu. Raspunsul era acelasi.

| Musique a răspuns (pentru T0T):

Tind să cred că ai descoperit iubirea și acum îți dă impresia că ești fericit/ă, așa că ți-ai găsit scopul vieții. laughing

| T0T a răspuns (pentru Musique):

Nu neaparat. Doar ca mi-am dat seama ca asta e singurul lucru important in viata.

| SkyPilot a răspuns:

Ca sa programam calculatoare big grin

| Mayar a răspuns:

Fiecare om are un scop bine stabilit in viata, numai ca trebuie sa dai jos valul prostiei si sa deschizi ochii.
Scopul e sa faci diferenta si sa realizezi ceva cu viata ta, sa devii nemuritor prin ceea ce faci.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu n-am niciun scop in viata, traiesc degeaba. Traiesc ca n-am altceva mai bun de facut. thinking

| questsoul a răspuns:

Asta e cea mai controversata intrebare pe care am citit-o aici, majoritatea oamenilor isi propun target-uri dupa target-uri transformandu-si viata intr-o vanatoare de rezultate. Eu...imi doresc sa ajung sa ma cunosc.

| questsoul a răspuns:

Sa presupunem ca avem un scop in viata si il indeplinim...ce facem dupa?

| Anonim340 a răspuns:

Eu cred ca e o întrebare cam...personală. Dar imi place atitudinea tawinking