| ErrorFound a întrebat:

Cititi va rog asta:
http://www.altering-perspectives.com/......drugs.html
Si raspundeti-mi la o intrebare:

De ce sunt interzise daca sunt atat de benefice pentru stiinta?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu cred ca aia au luat droguri sintetice sau droguri naturale cu peste 70% aditivi.Mai toata lumea stie ca drogurile te distrug.Dar habar n-au nimic despre droguri.Ei cred ca drog inseamna doar prostiile alea care sunt facute special pentru piata(dependenta).S-au schimbat lucrurile.Acum daca vrei sa cumperi(este un exemplu) 7g cocaina cmperi 4-5g cocaina si restul alte prosti care au efecte mult mai nocive.
Majoritatea baga toate drogurile in aceeasi oala.Multi nici nu stiu ca exista droguri in natura sau droguri care nu dau dependenta.

11 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Benefice cine sune? Ai care au spus habar n-au despre aceste substante.Ei erau simpli consumatori.Intreaba o persoana care consuma droguri daca sint benefice pentru el si o sa vezi ce iti raspunde. Drogurile nu sint benefice decit in ind farmaceutica si atit nimic mai mult.Un medicament nu determina dependenta asa cum face un drog.Dependenta de ceva nu duce la nimic bun pentru nimeni si mai ales pentru societate.Nu mai lua de bun ce scriu unia chiar dac sint ei cunoscuti.Este ca si cum un fizician ar scrie despre medicina si noi gata uite ce spune ala.Pai ala nu stie absolut nimic din axcel domeniu.

| ErrorFound explică (pentru relian):

Nu o stii, dar acele sunbstante se pare ca sunt bune pentru minte si creativitate. Vrei sa spui ca fara ajutorul acelor droguri Steve Jobs si Bill Gates ar fi facut fata stresului sau Paul Erdos ar fi gasit atat de multe formule matematice?(citeste ultimul fragment al sau, spune clar ca fara Amphetamina nu avea idei).

| relian a răspuns (pentru ErrorFound):

Crezi ce doresti dar e mai bine sa intrebi un medic daca drogurile iti fac bine si dupa poti sa sustii ceea ce sustii. Oamenii adevarati nu au consumat droguri, cine consuma asa ceva sint deja dusi nitel de acasa si sa nu zic mai mult sint pierduti pentru societate.Eu unu nici nu i-as mai ajuta cu nimic pentru ca sint bani aruncati in vint.Mai stii o sa spui ca si alte substante fac bine sportivilor etc.Fac bine poate pe moment fac bine doar pentru un rezultata dar nu si pentru organism.De aia nici nu sint acceptate, apoi nu descoperi nimic stai linistit ala spune povesti. Iara cei enumerati de tine vai ce mai stresati erau.Tu nu stii cum e in america si de aia probabil crezi orice poveste spusa de unu altu.In america multi tineri consuma sau incearca si eu un drog asa cum sin Romania adolescentii sau tinerii cautau sa se dea mari mai stiu eu cu o masina cu stiu si eu ce altceva.In america mai ales studentii sint liberi nu-i controleaza nimeni si multi asta fac fumeaza, iau droguri etc pentru ca sa fie si el cool, sa fie ca si altii care fac asta nu car fi stresati.Ce mai stres pe capul lor.Ia sa vii sa vezi cum este viata aici si dupa sa spui unde este stres aici sau in romania.Tot ce spun unia sint povesti.Am fost stresat ca nu styiu ce, asta este motiv, povesti.Is satul de povestile astora.e ce aia ce iai enumerat tu nu au veit atunci sa Zica uite frate eu consum droguri ca sint stresat.Sa vezi tu ce stres luau ei la pirnaie. Putea ala sa fie marele geniu al lumii aici politia nu discuta, nu este curioasa cine esti sau ce esti, ai luat droguri si esti prins esti deja la racoare.Deci nu este adevarat nimic din ce tu citesti.Dar bine tu crezi in continuare ce doresti, ba chiar uite este o idee buna sa iei si tu ceva droguri ca mai stii poate ajungi cineva.Bafta si sa imi scrii dupa ce consumi ceva droguri cum sta situatia.

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru că sunt cele mai multe șanse să cadă pe mâna idioților.
Și dacă ar fi legale ar cădea toată industria asta de trafic cu droguri, industrie în care sunt implicați și mulți oameni a căror funcție le-ar permite să mai legalizeze câte ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atat de benefice pentru stiinta...da ma, asta ai inteles tu laughing In fine, in articolul ala sunt doar droguri usoare...care nu produc dependenta.
Si nici nu erau consumate cu regularitate, ci ocazional. Cel putin, citeste mai atent experienta lui Bill Gates.
In fine...profit de intrebarea ta ca sa fac niste spam:

ANUNT! Vand LSD 400 euro/ 100 gr de cea mai buna calitate. La 1 kg LSD primiti bonus si un pachet de prezervative DUREX pentru ca macar dupa 1 kg o sa o puneti! laughing

| ErrorFound explică (pentru anonim_4396):

Bine, acum citeste ce a scris IepurasuldinVest si zi-mi si mie, de ce aduci vorba de droguri grele?
Le bagi pe toate in aceiasi oala, cum zice Iepurasul mai sus...

| Wehrmacht a răspuns (pentru anonim_4396):

Cocaina este considerata si ea drog usor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Luati-va amandoi un manual ce va invata ironia. In plus, majoritatea drogurilor erau usoare si m-am uitat la numele cele mai importante pentru mine. Nu mai intreb cum ati ajuns la concluzia ca am adus vorba de droguri grele. LSD si maria ioana sunt usoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi că cineva de sus ne vrea binele?
Ni se oferă tâmpenii de genul McDonalds pentru a ne distruge cu plăcere fără să realizăm. Ni se dau hormonii peste cap și ne transformăm în mumii. Ni se dau droguri sintetice cu substanțe (cred eu) special permise pentru a oferi o portiță de scăpare, tot pentru a distruge tineretul de care trebuie să se scape.
Dacă am băga verde, am ști că e o chestie care se inhalează și care schimbă sistemul nervos până la delir, deci nici chiar atât de bine.
Se schimbă perspectivă și în cazul unei persoane lucide, deci chestia cu „cade pe mâna idioților" pică în cazul drogurilor ușoare.
Dar alcoolul e permis, când oricine știe că e mai dăunător din orice punct de vedere.
Nu zic că marijuana după o îndelungată utilizare nu face rău sistemului nervos, dar să nu bagi ca animalul. E valabil și-n cazul înghețatei cu amigdalele.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Tocmai de asta sunt ilegale.
Deschid mintea oamenilor si asta ii sperie cel mai mult pe aia de ne conduc.