| ErrorFound a întrebat:

Http://www.altering-perspectives.com/2013/05/the-atlante an-conspiracy.html
Ce credeti despre articol?

Si mai e o intrebare legata de obiceiul alungirii craniilor. Care credeti ca ar fi motivul pentru care se practica acest lucru?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Omeni bolnavi, gindire bolnava.Acele cranii alungite sint opera unor idioti care asa gindeau.De la nastere copii erau supusi unor tratamente inumane prin care li se alungeau capetele.Nu vad ce mare chestie ar fi.Deci asta s-a facut de oameni cum am spus bolnavi cu scopuri diverse.Am citit undeva cam in ce scop se faceau astfel de practici dar am uitat. Unele erau ca asa considerau ei ca e mai cool, maifrumos cum e cazul femeilor care isi alungeau gitul.Astia cu capetele probabil sa sperie dusmanii, iti dai seama intr-o lupta apare un cap din sta ghiulea deja bagi spaima in muti.Mai aveau si alte motive, dar sint niste timpenii.

| sublime89 a răspuns:

Estetica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt convinsa ca toate astea nu s-au construit singure, deci au fost facute de oameni foarte avansati. Sa zici ca niste calcule matematice foarte exacte sunt niste coincidente este o abureala ieftina. Da, suntem mintiti cu nesimtire.
Nu stiu ce sa-ti zic despre craniile alungite, cert este ca au existat. As fi de-a dreptul aroganta sa-ti spun ca stiu de ce erau unii cu cranii alungite, pentru ca adevarul este ca nu stiu. Dar ele totusi au existat.
Este ciudat ce spune istoria despre felul in care a fost sufocata tentativa de cunostere cum ar fi ca: nu suntem buricul universului, ca pamantul nu este plat, ca soarele nu se invarte in jurul pamantului etc. Nici astea nu sunt coincidente si daca unuia ii dai diagnosticul de nebun atunci il bagi in tratament, nu il schingiuiesti. Deci, sunt altceva.
As vrea sa stiu, ca orice alt om, dar probabil ca nu ma pot baza pe cei care se ocupa cu asta ca imi vor spune.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Daca ceea ce a fost prezentat in articol e adevarat, referitor la acele dovezi, e clar ca am fost vizitati in trecut.Dar ne sunt induse povesti si nu suntem lasati sa gandim.Hai sa spunem ca n-a fost nimic ciudat in trecut.Dar cum au fost construite atat de precis acele lucruri, si mai ales greutatea din care au fost facute este colosala.Tone,vreo 4 tone.

De ce isi alungeau craniile?

Aici imi este putin neclar.Am crezut ca i-au fortat pe oameni sa faca asta din egoism, dar au venit sa ne ajute pana la urma ceea ce ar trebui sa ne ridice niste semne de intrebare.Dar e posibil sa ne fi ajutat si asta sa fie recompensa laughing.
Sau oamenii aia erau foarte prosti si voiau neaparat sa arate ca idolii lor.
Oricum, daca iti alungesti craniul, nu devii un calculator uman.

| ErrorFound explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Cum adica calculator uman? happy
Te referi la "higher consciousness"? big grin

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru ErrorFound):

Voiam sa imi sustin parerea, ca am fost vizitati in trecut. Daca ne alungim craniul nu devenim capabili de a efectua calcule matematice atat de complexe.Pentru ca ni s-ar spune ca acei extraterestri ar fi fost de fapt oameni care si-au alungit craniile. Ceea ce-i total eronat.

| Adryan17 a răspuns:

Eu o sa ma leg de o teorie. Si anume ca extraterestrii au ajutat oamenii sa contruiasca lucruri marete. De aici si alungirea craniului. Poate ca acei oameni doar voiau sa copieze si sa arate cat mai mult ca idolii si protectorii lor.
Parerile sunt impartite. Nu am nicio opinie personala legata de acest lucru. E un mister pentru mine.