| 1libercugetator1 a întrebat:

Credeti ca a fost omul pe luna?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheBlueWolf a răspuns:

Da, cu siguranta a fost! In ciuda intrebarilor fara raspuns, propagandei si imbecilitatii abjecte cu care se trateaza subiectul Armstrong si echipa sa chiar au pasit pe luna. Insa imaginile difuzate au fost regizate si filmate in desert. Imaginile autentice contineau date de tip "TOP SECRET" care ar fi adus biserica (una dintre cele mai mari puteri financiare si de manipulare din lume) la extinctie ( in sfarsit) deoarece pe luna nu este nimic din ceea ce credem noi. Luna este de fapt satelitul artificial al pamantului. Asadar adevarul v-a ramane ascuns mult si bine atata timp cat oamenii inca inghit galustile celor de la putere si venereaza un zeu (in secolul 21). Asta e...in orice caz Eminescu saracul cred ca se rasuceste la greu in mormant.

| oliviaaa a răspuns:

A fost cu siguranta, o alta intrebare ar fi ce-au facut acolo?

| WhatheWow a răspuns:

Nu si Elvis inca traieste!

| dragos9234 a răspuns:

Da.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da,a fost omul pe luna.Primul om pe luna este Neil Amstrong. ro.wikipedia.org/wiki/Neil_Armstrong
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea, referindu-se la credinta si nu la judecata, pe baza a ce cnoastem, raspunsul meu este DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident că da.

| Gabbriell a răspuns:

Pentru mine subiectul asta ramane cam "tabu" nici eu nu stiu ce sa cred exact...

| DanScutaru a răspuns:

Sincer putin ma intereseaza si cred ca nu merita pierdut timpul pentru a ghici daca chiar a fost omul sau nu, deci intrebarea nu merita atentie... Seara buna

| DjCristian a răspuns:

Nu clar nu a fost! iti dau un banal motiv ca nu au fost : se vede umbra celor 2, gravitatia este 0 deci nu poti sta. Este o mare facatura acel video! Salutari

| Thunderstruck a răspuns (pentru DjCristian):

Esti un ignorant.Gravitatia pe luna este mult mai mica, dar nu 0, orice corp cu o masa asa mare are o atractie gravitationala.Si ce legatura are umbra?straight faceSi pe luna ajung razele Soarelui, asa ca nu vad de ce nu ar fi umbra...Chiar crezi tu ca daca ar fi vrut sa trucheze NASA asa ceva, le-ar fi scapat detaliul asta? Ma lasi...

| TiggerO a răspuns:

Nu stiu ce sa cred. Intrebarea mea este daca a fost o data de ce nu a mai facut-o de mai multe ori?

| UnMizantrop a răspuns:

Bineinteles ca NU. Motiv: Daca omul a pasit prima data pe luna in 1969 cand tehnologia era mult inferioara celei din prezent, atunci de ce nimeni in prezent nu reuseste sa ajunga din nou. Totul a fost un film(destul de modest facut) tipic american! Sa nu uitam ce impact a avut acest eveniment asupra imaginii SUA.