| victorandrei a întrebat:

Credeti ca omul a ajuns pe Luna?

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Cum ajung in fiecare zi... pe care luna?

nu, nu cred ca a ajuns cineva pe luna vreodata, se numeste conspiratie americana... prostiti poporul cu televizorul

40 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Şi pe, şi sub, şi lângă...

| Musique a răspuns:

Poate că da, poate că nu.

| Mangustă a răspuns:

Te rog zi-mi ca intrebarea era pusa initial la 'religie' si urmeaza sa-mi zici ca pamantul e plat si ca are 4 colturi.

| victorandrei explică (pentru Mangustă):

Daca te simti mai bine, poftim: "Intrebarea era pusa la religie, pamantul este plat si are 4 colturi" laughing

| ÐÿÅ a răspuns:

Da, eu cred!

| Woodenpints91 a răspuns:

Cui îi pasă dacă a ajuns sau nu pe lună?

| RyGoLeTa a răspuns:

Se numeste Neil Armstrong(n. 5 august 1930 - d. 25 august 2012) a fost un astronaut american, pilot de teste și pilot naval, cunoscut ca fiind primul om care a călcat pe Lună.

| RyGoLeTa a răspuns:

Si da cred.

| FartsMaker a răspuns:

In fiecare an de 12 ori

| Iulian03 a răspuns:

Nu cred.

| KristalPop a răspuns:

Părerile sunt împărţite.
Deşi majoritatea crede că mersul pe Lună a fost un adevăr totuşi sunt unele voci care susţin că totul a fost o minciună pusă la cale de către NASA şi că imaginile transmise ca fiind de pe Lună ar fi de fapt nişte filmări realizate în deşertul Nevada, S.U.A.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" da de Prunariu ai auzit?
acesta a fost primul român care a ajuns pe lună " - Ei bine, afli lucruri noi în fiecare zi. În curând vom afla că Dumitru Prunariu a ajuns şi pe Pluto, Marte, Jupiter, etc. La urma urmei, avem tot dreptul să scriem istoria aşa cum vrem noi, având în vedere că încă din clasele primare suntem învăţaţi că foştii domnitori români au învins mereu în bătăliile pe care le-au avut, deşi mai târziu aflăm că mereu am fost ba sub suzeranitatea altora, ba ocupaţi de tot de către alte popoare. Altfel, mereu am câştigat, iar Prunariu, cu siguranţă, şi-a făcut poze pentru facebook atunci când a ajuns pe Lună.

Pe mine nu m-a prea interesat acest subiect având în vedere că era doar un " fetish " al americanilor în secolul trecut. Dar totuşi, ni se spune că au ajuns vreo câţiva oameni pe Lună în urmă cu câteva decenii, dacă atunci s-a putut, acum de ce naiba nu se mai poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nici americanii nici rusii nici mama dracului. Din primele poze care le-am vazut hat acum 10 anii unele se veddeau ca pe casca armstrong avea in partea de sus a castii 5 reflectoare dar na pana acum sau editat si editat. ALta chestie ar fi, daca intr-adevar acum 40 de ani au fost pe luna, pai la cat de avansata e tecnologia in ziua de azi cum de nu se mai duce nimeni? asa ca las-o balta. Macar rusii nu sau **** pe ei ca americanii(sa isi bata joc de tot globu) ca ei au dat tot live, dar rusii se stie ca ei au fost tot timpu secretoti asa ca nu au dat live, ci au spus: eh am fost si noi, cum ar putea si Obama sa spuna la fel, cine poate sa verifice...chestie asta ca si 9/11 si alte magarii

| Ramona000 a răspuns:

Da,cred

| Ichnat a răspuns:

Banuiesc! Totimpul e cu capul in nori... de ce nu poate fi cu capul pe luna? happy

| Alexandru98 a răspuns:

Da, normal
nu știai că Neil Armstrong a fost primul om care a ajuns pe lună?
da de Prunariu ai auzit?
acesta a fost primul român care a ajuns pe lună
sau făcut chiar și poze
mai
documentează-te

| victorandrei explică (pentru Alexandru98):

Prunariu a ajuns pe Luna? rolling on the floor) saracul... doamne copile trezeste-te. Documenteaza-te despre Prunariu si o sa vezi ca nu exista ce prostii zici tu cum ca ar fi ajuns pe Luna laughing)

| victorandrei explică (pentru Alexandru98):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumitru_Prunariu
poftim, citeste, faci rezumatul si revii spunand "sunt cam greu de cap si nu am citit bine"

| papusica987 a răspuns:

Nu.
eu cred ca nu a ajuns nimeni pe luna.
daca ajungeau atunci acum de ce nu ar mai ajunge?
ne prostesc pe fata!

| victorandrei explică (pentru papusica987):

Corect, total de acord cu tine

| papusica987 a răspuns (pentru victorandrei):

Plus ca se presupune ca pe Luna nu exista atmosfera, prin urmare nu exista vant.atunci cum isi explica ei ca in filmari steagul se miscaoh go on

| victorandrei explică (pentru papusica987):

Da, probabil te referi la vestitul documentar :d foarte bine detaliat si explicat big grin

| papusica987 a răspuns (pentru victorandrei):

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Against a răspuns:

Nu vad de ce nu. Clar, a ajuns.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Da cred, nu ai invătat de Neil Armstrong?

| victorandrei explică (pentru Antoniacopiluța):

Antonia taticu' ai tu de invatat multe, crede-ma.

| Andr3y007 a răspuns:

Da, eu cred ca da

| JustLikeHeaven a răspuns:

Ador ntrebarea asta.Eu s sti ca nu cred asta, chiar nu cred.Se spune ca romanul nostru Prunaru s-au nu stiu cum il cheama si nu vreau sa vorbesc urat de el in nici un caz, sa nu se inteleaga gresit, asa, deci se spune ca dansul a ajuns pe luna dar nu cred.Se mai spune si despre americani.NU CRED!

| victorandrei explică (pentru JustLikeHeaven):

Unde auziti voi ca se spune de Prunariu ca a ajuns pe Luna? El a fost primul roman in spatiul cosmic nu pe Luna

| JustLikeHeaven a răspuns (pentru victorandrei):

Aha,atunci corectez cu rusine laughing

| pisicutzzza a răspuns:

Oooo, cu siguranta, nu ne zic noua profii "esti lunatica? revin-o cu picioarele pe pamant!" cel putin, asa.mi sp mie profa de matelaughing cand trimit sms in ora.tongue bai, nu stiu, cred ca au ajuns pe luna, ca am auzit si de un catel, LAICA, parca...happy

| victorandrei explică (pentru pisicutzzza):

Deci si tu ai ajuns pe luna "lunatico" laughing)

| pisicutzzza a răspuns (pentru victorandrei):

Da,lol

| Bombonik_Maryy_1995 a răspuns:

Eu cred ca da.

| silviu18 a răspuns:

Armstrong oare s-a dus pe Soarestraight face?

| pisicutzzza a răspuns (pentru silviu18):

Dalaughing dar s.a dus si pe pluto

| victorandrei explică (pentru silviu18):

Conform inteligentilor care au spus aici ca si Prunariu a ajuns pe Luna, cred ca Armstrong s-a tinut de mana cu Prunariu cand au pasit pe Soare laughing

| YellowSunshine a răspuns:

Au fost in total 6 aselenizari pe luna si toate au fost 100% reale.

De ce ar vrea cineva sa insceneze asa ceva oricum?