| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca deja vu-urile ar putea sa confirme existenta destinului deja stabilit, dat fiind faptul ca visam fragmente din viitor? Sau aceste deja vu-uri (bucati din soarta) sunt simple fragmente in care ne regasim dupa ce le visam, insa destinul (capatul vietii, spre ce ne indreptam) este complet altul?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, este doar desincronizarea celor două emisfere şi prin urmare a creierului cu realitate. Sunt un fel de bug-uri.
Primeşti anumite informaţii cu întârziere de o parte a creierului, de aia şi rămâi cu senzaţia că ai mai trăit acel moment, pentru că practic l-ai mai trăit, doar că nu eşti conştient de acest lucru decât de o parte din tine, cealaltă fiind în un fel de semi-leşin pentru o fracţiune de secundă.

NOname
| NOname a răspuns:

Sunt doar teorii (neştiinţifice), un pur rod al imaginaţiei.