| дфтф a întrebat:

dupa voi credeti ca soarta e aceeasi ca si destinul?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Interesanta intrebare...
Pai, dupa mine, soarta sunt toate intamplarile care ti se petrec, indiferent de cum incerci sa le schimib, intamplari care trebuie sa aiba loc, anumite lucruri spuse, actiuni, etc.
Destinul este drumul pe care-l creem noi cu ajutorul sortii, insa variaza cu alegerile noastre...

4 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Soarta = Destin
Doar daca ai imaginatie ai putea sa te gandesti la alta varianta, dar e fara rost... E acelasi lucru.

| Nucreeed a răspuns:

Eu cred ca doar sa vorbesti despre chestiile astea este o pierdere de timpbig grin

| KM3 a răspuns:

Cam greu sa dai un raspuns la aceasta intrebare.Parerea mea:soarta pe care o ai iti poate arata destinul, iar destinul iti arata ce fel de soarta ai.Aceste doua cuvinte ca sens sunt intr-o stransa corelatie, nu exista una fara alta(parerea mea).

| AmaliaM a răspuns:

Pe ambele ti le faci singur. happy si cred ca sunt sinonime.